Vánoční slavnosti nabídnou přítomným vystoupení mažoretek, školního pěveckého sboru, dětí z mateřských školek, vítkovského školního klubu a dechového orchestru místní ZUŠ. Děti ze dokonale zabaví na dřevěném ruském kole, v ZOO koutku, při lití olova i malování na svíčky nebo baňky.

Středisko volního času jim nabídne různé soutěže a též bublinkové Přání Ježíškovi a děti s dospělými si společně prohlédnou betlém. Programový kolotoč roztočí Mažoretky ALLIS Vítkov a po nich vystoupí děti z MŠ Opavská. V 15 hodin přivítá návštěvníky krátce starosta Jakub Cihlář a otevře prostor pro vystoupení Pěveckého sboru 1. stupně ZŠaG a žáků nižšího gymnázia. Po nich dostane prostor Školní klub ZŠaG i dechový orchestr.

Zastupitelstvo Hlučína odvolalo dosavadního starostu Pavla Paschka (ve výřezu).
VIDEO: A teď bůh ochraňuj Hlučín! řekl odvolaný starosta Paschek po převratu

Součástí Vánočních slavností bude Charitativní polévka pro Františka. Zájemcům vlastnoručně nabídnou zelňačku nejenom zástupci města, ale též sám hejtman Moravskoslezského kraje Jan Krkoška.

Finanční výsledek této akce poslouží k nákupu pomůcek pro zlepšení komunikačních schopností a motoriky pro Františka Krále, postiženého středně těžkou mentální retardací a epileptickými záchvaty. František proto nezvládá vykonávat potřeby, zcela běžné pro zdravé lidi, navíc se špatně orientuje a komunikuje. To však neznamená, že by neměl své záliby. K nim patří hry Pexeso nebo Člověče, nezlob se a miluje soutěže.

Příslovečnou třešničkou na dortu, která Vánoční slavnosti doplní, bude slavnostní rozsvícení vánočního stromu, který se k potěšení Vítkovanů na náměstí rozzáří v 17 hodin. S každoročním sháněním vánočního stromu nemá město sebemenší problém. Smrk mu totiž roste přímo na náměstí a Vítkovští si ho před každými vánočními svátky jen ozdobí, po nich ozdoby zase sundají a krásný živý smrk je připravený k použití pro další Vánoce.