Organizaci tradičních vánočních trhů měla až doposud na starosti agentura, která kromě programu řešila také nájem prodejních míst na náměstí. To se od letošního roku mění. Trhy totiž bude pořádat přímo město Opava.

Vedení města nebylo spokojeno s úrovní a chce dát větší prostor regionálním prodejcům. Konkrétní program zatím ještě není.

„Určitě dostanou prostor celorepublikově známí interpreti i místní kapely, zastoupení bude mít také folklor. Chceme posílit komponované pořady, vánoční hry, dílničky, tematické večery a plánujeme také divadelně akrobatické vystoupení," prozradila za organizátory Magdaléna Hájková s tím, že již nyní se mohou hlásit zájemci o pronájem stánku?

Celkem se počítá s umístěním až třiceti stánků na Horním náměstí. Trhy zaplní centrum města od 27. listopadu do 23. prosince s tím, že dva stánky s punčem budou v provozu delší dobu. „Cílem je také zkvalitnit sortiment ve stáncích, jinými slovy, nebudeme se primárně snažit ušetřit na programu na úkor jeho úrovně ani za každou cenu vydělat na prodejcích bez ohledu na složení nabízeného sortimentu v rámci trhů," pokračovala Hájková.

Zájemci si mohou na stránkách města pročíst pravidla pro provoz stánků a stáhnout si příslušné formuláře. V obecných pravidlech je například uvedeno, že se zboží má týkat převážně vánoční tematiky.

Na podzim pak město připravuje další dvě akce, a to Příjezd Martina na bílém koni 11. listopadu a lampionový průvod a vzpomínkový hudební večer 17. listopadu. Termín pro podání nabídek na všechny akce je do 10. července 2015.