Slavnostní akci zahájí v 10 hodin mše se žehnáním zbrojnice i nového hasičského vozu. Zájemci si prohlédnou objekt vybudovaný na zelené louce, techniku i výstavu fotografií. Další část programu se koná hned po mši na palhaneckém hřišti, kde se sbory dobrovolných hasičů z Držkovic, Palhance a Vávrovic se utkají v soutěžích.

Odpoledne od 14 hodin se týká zemědělců i dětí v programu Dětské dožínky. Děti se mohou do 18 hodin projíždět na zemědělských strojích, sledovat předváděná zvířata a kreslit. K tomu bude účastníkům vyhrávat dechovka Kobeřanka a od 17.30 se týmy mužů i žen budou přetahovat lanem. Motivací bude soudek s třiceti litry plzeňského ležáku jako křen pro vítězné muže a deset litrů vína pro silné ženy.

Doprovodný program zahrnuje střeleckou soutěž, jízdu na oslu a nejrůznější atrakce pro malé i velké účastníky. Slavnost od 20 hodin uzavře taneční zábava s hudbou Dua Magion.

Projekt Posílení akceschopnosti JSDH při povodních byl vybrán v rámci Operačního programu přeshraniční spolupráce České i Polské republiky a spolufinancován Evropským fondem pro regionální rozvoj.