Ceny zhodnotí výjimečné atraktivity a práci kandidátů, kteří je dotáhli i přes drastická covidová omezení do úspěšného konce. „Provozovatelé turistických atraktivit už skoro rok zažívají krušné chvíle a vykazují významné ztráty, které se hned tak nesmažou. Cenou jim chceme poděkovat za práci v tak nelehkém období,“ uvedl náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Jan Krkoška.

V pořadí druhý ročník počítá s pěti soutěžními kategoriemi - Osobnost cestovního ruchu, Nejlepší počin cestovního ruchu, Neobjevený skvost, Nejmalebnější místo v zimě a Nejsvětovější místo Moravskoslezského kraje roku 2020.

Mezi finalisty druhého ročníku Cen cestovního ruchu Moravskoslezského kraje jsou i zástupci Opavska. V kategorii Neobjevený skvost Moravskoslezského kraje 2020 se o přízeň svých příznivců uchází opavský Müllerův dům a v kategorii Nejsvětovější místo Moravskoslezského kraje 2020 je to Historické centrum Opavy a raduňský zámek.

O vítězích bude do 28. února rozhodovat veřejnost svým hlasováním na webové stránce Cen cestovního ruchu. „Určí nejlepší neobjevený skvost, nejmalebnější místo v zimě a nejsvětovější atraktivitu tak, že vybere svého favorita a označí ho na webových stránkách soutěže,“ vysvětluje Jan Krkoška princip hlasování.