Redakci to potvrdil vítkovský starosta Pavel Smolka. „V současné době připravují dva investoři výstavbu dvou marketů ve Vítkově. V příštím roce by se měly začít stavět,“ uvedl Smolka s tím, že většina občanů z Vítkova a okolí uvítá to, že se rozšíří možnosti nakupování.

„Je pravda, že jakmile tyto markety zahájí provoz, bude to mít nepříznivý vliv na stávající obchodní síť,“ míní starosta, podle kterého se konkrétní dopady dají jen těžko předvídat.

„Nedá se ale vyloučit, že by mohlo dojít k uzavření některého, dnes fungujícího obchodu. To, že se ve Vítkově markety budou stavět, byla jen otázka času. I v jiných městech velikosti Vítkova, se obdobné markety staví, tak proč bychom měli být výjimkou?,“ řekl.

Nutno podotknout, že developerská společnost chtěla ve Vítkově vystavět supermarket už před několika lety. „Po tomto pokusu aktivity na několik let ustaly. Přibližně před dvěma lety začala jednání mezi developerem a vlastníky pozemků v Budišovské ulici o zajištění dostatečně velké plochy na vybudování supermarketu.

Ten by měl stát místo rozestavěného objektu mlékárny,“ pokračuje Smolka a doplnil, že v současné době je prodej pozemků vyřešen.

„Investoři již zpracovali příslušnou projektovou dokumentaci a v současné době je vydáno územní rozhodnutí a stavební povolení. Na jaře by měla být zahájena demolice mlékárny, a poté by nemělo nic bránit výstavbě prodejny Lidl,“ podotkl.

Druhý ze supermarketů, tedy Penny market, by měl vzniknout mezi autobusovým nádražím a kulturním domem.