Na pozdní nákup v centru města tak můžete s klidem na duši zapomenout. V jiných částech slezské metropole ovšem večerky naleznete. Například v Kylešovicích jsou hned dvě. Situaci jsme zjišťovali i v jiných městech našeho regionu. Hlučín v minulosti večerky měl. Dneska se ale vše má jinak.

„V Hlučíně byly v minulosti večerky, jenže v současné době už není ve městě žádná. Některé markety mají otevřeno až do jednadvaceti hodin a zájem nakupujících zřejmě nebyl tak velký, aby se vyplatilo večerku provozovat," míní tiskový mluvčí Hlučína Miroslav Pech. A právě velké supermarkety se staly konkurencí večerek, kvůli níž musí často zavírat.

Poslední obchod s pozdní zavíračkou hájí i ve Vítkově. Je situován na sídlišti u ulice Budišovské. „Funguje i v sobotu a neděli už asi deset let. Prostory pronajímá město. Večerce jsme pomohli přežít, když se asi sto padesát metrů odsud otevřel Lidl," poznamenal starosta Vítkova Pavel Smolka a dodal: „Provozovatelka nás požádala, abychom snížili nájemné, a my jí vyhověli. Chtěli jsme, aby večerka zůstala."

Petr Dušek