Jde jen o neustálý tlak na úřady, kompetentní úředníky, instituce. Následující příklady, k nimž nám z velké části dali podnět naši čtenáři, jsou toho důkazem.

Redakce upozornila na ukradené značky

Úplně tam chyběly značky upozorňující na nerovnost vozovky. Řeč je o cestě směrem od Městského hřbitova do Otic, kde se nedávno frézovala vozovka. Řidiči tak riskovali, že si kvůli přejezdu z asfaltu na vyfrézovaný povrch zničí auta.

„Na základě upozornění redakce jsme provedli kontrolu, kde bylo zjištěno, že upozornění se zakládá na pravdě. Bohužel bylo zjištěno, že podstavce pod dopravními značkami byly nalezeny odhozeny v silničním příkopu a dopravní značky odcizeny,“ komentuje nedávnou událost vedoucí oddělení správy dopravy a pozemních komunikací odboru dopravy opavského magistrátu Rudolf Klein.

Vše bylo téměř okamžitě napraveno.

Černé skládky ihned mizí

Jakákoli černá skládka v Opavě ihned zmizí. A to díky spolupráci naší redakce s provozně–technickým náměstkem Technických služeb Opava, s. r. o., Martinem Giráškem. Celý postup je naprosto jednoduchý. Na zjištěnou skládku okamžitě upozorňujeme Technické služby, které ihned zjednají nápravu.

Nutno podotknout, že pracovníci Technických služeb nedávno odstranili dokonce i skládku na pozemku, který nebyl v jejich správě.

Město zastřeší zastávku

Trvalo to dlouho, ale povedlo se. Po měsících, či dokonce letech se Opavané konečně dočkají. Díky opakovaným urgencím naší redakce se vedení města rozhoupalo a rozhodlo se zastřešit zastávku u opavské nemocnice. Lidé by se tak už na jaře mohli přestat cítit jako bezdomovci. Na zastávce nejsou totiž kromě přístřešku ani lavičky, a tak lidé většinou posedávají na betonovém soklu u nemocničního plotu.

„Město v současné době připravuje rozsáhlý projekt na zastřešování zastávek a jejich doplnění lavičkami. Podklady a harmonogram jednotlivých zastávek zpracovává odbor investic. Akce by měla začít příští rok na jaře,“ uvedl tiskový mluvčí opavské radnice Jan Šindler.

Region připomněl úřadům opravu

Dlouhé týdny komplikovaly dopravu. Na tři svislé dopravní značky u křižovatky u Městského domu kultury Petra Bezruče podle všeho úřady zapomněly. Redakce několikrát žádala o vysvětlení. Značky tam byly umístěny kvůli propadající se vozovce. Opravovat se však začalo až po našich upozorněních.

Nyní už řidiči mohou projíždět křižovatkou bez omezení.

Značka na Hradecké zmizela

Více než čtvrt roku komplikovala dopravu na křižovatce ulic Hradecká a Rooseveltova v Opavě svislá dopravní značka. Ta označovala malou prohlubeň ve vozovce. Značení zužovalo cestu a vytvářelo nebezpečné situace. Značka už dokonce zarůstala trávou. Po naléhání naší redakce bylo vše dáno do původního stavu.

Zajistili jsme bezpečnou cestu

Řidiči měli tenkrát co dělat, aby nehavarovali. U silnice směrem z Mikolajic na Melč totiž chyběly směrové sloupky, a řidiči tak mohli snadno skončit v příkopu. Redakce na problém upozornila Správu silnic Moravskoslezského kraje, která vše dala okamžitě do pořádku.

„Celá trasa od Otic do Melče je permanentně poškozována. Vandalové vytrhávají nejen směrové sloupky, ale také sněhové tyče. Vyhazují je do korun stromů a do polí,“ vysvětlil tehdy vedoucí střediska Správy silnic Moravskoslezského kraje v Opavě Karel Sýkora.

Lucie Orbanová, Veronika Schindlerová