Celkem třináct oddílů, kroužků a také kurzů se prezentovalo opavské veřejnosti. Celý program moderoval DJ Lowa a jako první na pódiu předvedly své dovednosti členky Mažoretek AMA, které ve svém středu mají i mistryně světa. K vidění bylo několik čísel a diváci mohli vstřebat i zajímavé informace.

Podle jedné z členek Natálie Noskové totiž mažoretky už zdaleka nejsou pouze ženskou záležitostí. „Na tréninky k nám chodí také kluci," uvedla. V Bredě nechyběla ani dvojice opavských tanečních škol TANY TANY anebo Dance4life, která ukázala i rozsáhlou sbírku trofejí.

Kromě mladých fotbalistů, hokejistů nebo basketbalistů došlo také na vystoupení tenistů SK JC Sport Opava anebo volejbalistů Happy sportu. Všechni v náborech usilují o nové tváře a zájem o sport obecně je ve slezské metropoli velký.

„Myslím si, že nabírat nové děti se nám daří poměrně úspěšně. Každý rok máme v přípravce dvacet až třicet nových žáků. Samozřejmě někteří odpadnou, ale členskou základnu se nám daří udržovat tak, že k dnešku Happy sport disponuje osmi týmy hrajících od krajských po extraligové soutěže. Všechny jsou v mládežnických kategoriích," komentoval trenér Happy sportu David Šťastný.

Veletrh volnočasových aktivit nebyl jen o sportu. Zapojily se i jazykové školy či společnosti, které provozují jazykové kurzy. Jednalo se například o Faktum, Helen Doron, Abecedu nebo Hello. V poslední době se mění i trendy ve výuce cizích jazyků.

„Na našich kurzech evidujeme čím dál tím více seniorů. Ti začínají více cestovat a zajímají je základní konverzační fráze. V současnosti je populární dokonce i čínština. Senioři chtějí oprášit mozkové buňky a projevují touhu po vzdělání," popisovala koordinátorka dětských jazykových zkoušek Monika Konetzná z Hello.

Kapitolou samou pro sebe byla Vem Camará Capoeira Opava. Kombinace boje, hudby, zpěvu a akrobacie v duchu brazilské filozofie momentálně láká zejména mladé Opavany.

„Je to bojové umění, akorát nikoliv v tom klasickém pojetí, jak to známe z aikida, karate a dalších podobných sportů. Jde o předstíraný boj a vzhledem k tomu, že máme brazilského učitele, který za námi dojíždí, jsme s Brazílií neustále spjati.

Děti v Opavě mají o capoeiru velký zájem, u dospělých to trochu skomírá. Důležitá je opravdu dobrá fyzická příprava. Je těžké to vydržet a málokdo z dospělých dokáže to, aby se k tomu propracoval," mínila trenérka Vem Camará Capoeira Opava Martina Komárková.