Tyršův stadion rozhýbe v neděli 2. června na sokolském sletu přibližně 1200 cvičenců, kteří se divákům od 14 hodin představí v deseti hromadných skladbách. „Přijďte s námi zažít atmosféru krajského sletu do krásného prostředí Tyršova stadionu,” zve Opavany za pořadatele Daniela Kurečková, cvičitelka, pedagožka a autorka dvou hromadných skladeb pro mladší a starší žactvo. Ty budou součástí přehlídky hromadných skladeb i na sletovém týdnu v Praze.

Její skladba Sokolhraní na hudbu Michala Worka má jako náčiní rozkládací kostky, které udělají na ploše efekt a děti si na ně navíc mohou při čekání na seřadišti sednout. Pro skladbu Fitness s pompony a přenosnými bradly našla inspiraci u svých dívek z týmu cheerleaders, se kterými vystupuje na basketbalových zápasech BK Opava.

Dalšími skladbami, které návštěvníci Tyršova stadionu uvidí, budou Leporelo, Před kamerou, Babí léto, S tebou mě baví svět, Rocková symfonie, Čmeláčci, Mravenci a V rytmu srdce. Kromě nich se zapojí ještě 160 opavských gymnastek a tanečnic s pódiovou skladbou Louka.

Regionální slety jsou nedílnou a důležitou součástí XVII. všesokolského sletu. Jeho vrcholem bude od 30. června do 5. července sletový týden v Praze, kterého se zúčastní na 20 tisíc sokolů z celého Česka. Odkaz Opavy, jako třetího největšího města Moravskoslezského kraje, bude patrný například z úborů cvičenců v modrožlutých „opavských“ barvách.

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT:

Na kávě v Opavě, 4. díl: Kupkafe vsadilo na domácí výrobu. Od rohlíků po sirupy

4. díl seriálu Deníku Na kávě v Opavě, 27. května 2024. | Video: Deník/Kateřina Součková