Oprava uvedené části silnice za třináct a půl milionu korun byla zahájena 13. listopadu loňského roku s tím, že potrvá dva měsíce a skončí s příchodem vhodného počasí. Oprava byla nutná. Objevovaly se tu kaverny, hloubkové koroze, vysprávkové nerovnosti a trhliny.

Zemědělci z Opavska v rámci protestu vyjeli do ulic. 22. února 2024.
VIDEO: Traktory v Opavě. Zemědělci vyjeli na čtvrteční protest

„Do projektové dokumentace je zahrnuta také rekonstrukce stmelených vrstev odbočovacích a připojovacích pruhů. Vlivem současného ročního období však počítáme s možným přerušením drobných činností a dokončením až po oteplení,“ uvedl mluvčí Ředitelství silnic a dálnic ČR Miroslav Mazal.

Letošní únor je sice teplý, ale oprava stále není hotová. Jan Štefek projíždí tímto úsekem denně z Kravař do Opavy, kde je zaměstnaný a nemá přitom za volantem dobrou náladu. Poukazuje na to, že silnice se opravuje už čtvrtý měsíc a na začátku i na konci je pořád nedodělaná. „Bude to asi pomsta „prajzákům“. Za kravařským Lidlem a na začátku Velkých Hoštic musím zpomalit tak, že jedu prakticky krokem, jinak by se těmito místy ani projet nedalo.Jsou vyfrézovaná a nikdo neví proč. Nejsem odborník, ale myslím si, že ta cesta už mohla být vzhledem k dobrému počasí dokončena. Nekritizuji to sám, stav cesty pořádně štve i další lidi z mého okolí,“ rozhořčuje se Jan Štefek.

Porodnické oddělení je ve Slezské nemocnici v pavilonu V.
Návštěvy v šestinedělí a další screening. Opavská porodnice zavádí novinky

Na cestě dělá firma Silnice Morava, která z osmi účastníků výběrového řízení podala nejnižší cenovou nabídku za zhruba 13,5 milionu korun. Auta jsou zde sváděna do jednoho pruhu a průjezd řídí semafory. Řidiči však už ztrácejí trpělivost.