VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Veřejně prospěšné práce v obcích na Opavsku

Opavsko - Úklid obce, sekání trávy, úprava veřejných prostranství, drobnější opravy jako například natírání plotů nebo drobná údržba chodníků. O takovéto práce se starají zaměstnanci na veřejně prospěšné práci v obcích na Opavsku.

6.9.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Archiv

Jak redakci řekla starostka Raduně Ludmila Juráňová, větší zájem je spíš ze strany studentů. „S prací jsme spokojeni. Máme v obci spoustu zelených ploch, veřejných prostranství, hřbitov, velkou školu a školku, proto jejich pomoc pro vzhled a údržbu obce je přínosem.

Zajišťovat tuto práci dodavatelsky by stálo obec větší finanční prostředky. Délka pracovního poměru je dle potřeby šest až dvanáct měsíců,“ uvedla starostka s tím, že jejich plat je částečně hrazen úřadem práce.

Také v Kozmicích zaměstnávají lidi na veřejně prospěšné práce. „Zaměstnáváme je pokud možno na celý rok, což se nám osvědčilo. Na tyto zaměstnance dostáváme dotaci z úřadu práce,“ zmínil starosta Kozmic Petr Kozák.

Zájem mají hlavně ženy

Rovněž Sudice jsou jednou z obcí na Opavsku, kde se snaží zaměstnávat občany z úřadu práce, kteří nemají či shánějí zaměstnání. „Tito občané pak vykonávají práci dělníka na čištění obce. To znamená úklid veřejných prostranství, zametání, sekání trávy a podobné práce.

V letošním roce máme z úřadu práce pět zaměstnanců, tři ženy a dva muže. Smlouvu mají na dobu určitou v rozmezí sedm až dvanáct měsíců. V letošním roce jsme měli o tuto práci velký zájem hlavně z řad žen, ale bohužel na všechny se nedostalo,“ podotkl starosta Sudic Petr Halfar a dodal:

„Na placení těchto zaměstnanců dostáváme z úřadu práce dotace, a to ve výši devíti až dvanácti tisíc na osobu a měsíc. Pro obec to znamená finanční ulehčení, jelikož bychom si museli minimálně tři zaměstnance pořídit za vlastní finance.“

Zaměstnávají lidi z úřadu práce

„Zaměstnáváme lidi z evidence na úřadu práce, dlouhodobě nezaměstnané a lidi, kteří jsou v evidenci a mohou si vydělat až polovinu minimální mzdy při evidenci na úřadu práce. Většinou jde o úklidové práce a údržbu veřejné zeleně,“ konstatoval starosta Větřkovic Dušan Lederer a doplnil, že dotace jsou dle délky nezaměstnanosti, věku, nově teď také na veřejnou službu. Možnosti dotace však využívají.

Uklízejí obec a sekají trávu

Jak redakci řekl starosta Vršovic Bohuslav Fenko, ve Vršovicích zaměstnávají brigádníky, spíše ženy na mateřské, studenty a nezaměstnané. „Jedná se o úklid v obci, sečení trávy, natírání a podobně. O brigády je docela velký zájem, hlavně v letních měsících.

Dotaci na vyplácení nedostáváme,“ poznamenal Fenko se slovy, že finančně se brigádníky zaměstnávat nevyplatí. Nemají však stálého zaměstnance, který by se o obec staral. „Tudíž musíme řešit situaci pomocí brigádníků,“ doplnil.

Brigádníci čistí potok

Také Bohuslavice se bez brigádnické pomoci neobejdou. „Máme jeden z největších katastrů a chceme v zastavěné části i okolí obce udržet pořádek. Každoročně u obce pracují dva muži a dvě ženy z řad nezaměstnaných vedených na úřadu práce.

Dále zaměstnáváme na letní brigádě každoročně osm studentů na letní brigádu, při které čistí Bohuslavický potok v zastavěné části obce,“ řekl starosta Bohuslavic Kurt Kocián a pokračoval: „Pracovníci z řad nezaměstnaných dělají úklid veřejných prostranství, autobusových zastávek a chodníků. Sekají trávu, provádějí údržbu veřejné zeleně a drobné opravy a údržbu obecního majetku.

V minulosti nebyl o práci na obci zvlášť velký zájem. Vposlední době, zejména letos, se zájem podstatně zvýšil. Zejména se o práci na obci ucházejí nezaměstnané ženy,“ vysvětlil Kocián se slovy, že na zaměstnání brigádníků z řad nezaměstnaných, evidovaných na úřadu práce, dostává obec od tohoto úřadu dotaci, která je nejvyšší při zaměstnání dlouhodobě evidovaných, tělesně postižených a pracovníků a pracovnic nad padesát let.

„Obci se vyplatí zaměstnávat brigádníky na sezonní práce. Bez jejich práce bychom vlastními silami na všechno nestačili. Rovněž dotace z úřadu práce je významná a pomáhá šetřit finanční prostředky na další potřebné výdaje,“dodal.

O brigádníky mají velký zájem

Jak řekl starosta Bolatic Herbert Pavera, přes Technické služby Bolatice zaměstnávají každoročně pět až šest lidí. „Sekají trávu, uklízejí obec, pomáhají při výstavbě v obci u staveb, které zajišťují Technické služby Bolatice. O brigádníky máme vždy zájem, protože v obci je vždydostatek práce.

Technické služby dostávají příspěvek na mzdu až do výše jedenáct tisíc korun. Záleží na tom, jak dlouho je zaměstnanec-brigádník evidován u Úřadu práce v Opavě,“ uzavřel Pavera s tím, že se zaměstnávat brigádníky určitě vyplatí, protože si vybíráme vždy lidi, kteří mají vztah k práci a nestydí se za svoji práci pro obec.

Autor: Lucie Orbanová

6.9.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Účetní 18 000 Kč

Ostatní úředníci v oblasti účetnictví ÚČETNÍ ŠKOLNÍ JÍDELNY. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 19000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: *KO: Zeman Dalibor Mgr., kancelář ředitele - Otická 23, Opava (Po - Pá v dopoledních hodinách), Přihlášku s níže uvedenými doklady zašlete nebo doručte osobně do 20.8.2018 do 12.00 hod., na adresu: Zařízení školního stravování Opava, příspěvková organizace, Otická 23/2678, 746 01 Opava. Obálku zřetelně značte nadpisem " Neotvírat" - výběrové řízení - účetní. , Osobní údaje budou zpracovávány dle potřeb organizace na základě zákona č. 101/2000 Sb. a v souladu s čl. 28 nařízení EU 2016/679. , Předpoklady pro výkon pozice účetní školní jídelny:, vzdělání - minimálně střední hotelová škola, střední ekonomická škola, střední škola - obor společné stravování, praxe v oboru výhodou, občanská a morální bezúhonnost, komunikativní schopnosti, pracovitost, zodpovědnost, schopnost práce v kolektivu, dobrý vztah k dětem, znalost účetních předpisů školního stravování a souvisejících právních předpisů, zdravotní průkaz, výhodou jsou zkušenosti s provozem školní jídelny a veřejného stravování., Pracoviště Opava, pouze ranní směny., , Náležitosti písemné přihlášky:, název výběrového řízení, jméno, příjmení, titul, datum a místo narození, státní příslušnost, místo trvalého pobytu, příp. korespondenční adresa, kontaktní spojení (telefonní číslo, příp. e-mail) a podpis., K přihlášce je nutné přiložit:, strukturovaný životopis, kopie dokladů o nejvyšším dosaženém vzdělání, písemný souhlas se zpracováním osobních údajů pro účely tohoto konkurzního řízení , , Přihlášku doručte se všemi požadovanými náležitostmi a přílohami. Pokud Vaše přihláška nebude úplná, nemůže být zahrnuta mezi přihlášky dalších uchazečů o obsazované funkční místo.. Pracoviště: Zařízení školního stravování opava, příspěvková organizace - englišova ul., Englišova, č.p. 1082, 746 01 Opava 1. Informace: Dalibor Zeman, +420 555 557 076,601 088 550.

Management - Řídící pracovníci v oblasti mimoškolní výchovy 25 000 Kč

Řídící pracovníci v oblasti mimoškolní výchovy MANAŽER-KA ORGANIZACE. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč, mzda max. 29000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: *KO: Jan Horák, tel. 777 574 355, zájemce zašle strukturovaný životopis s motivačním dopisem na emailovou adresu jan.horak@kafira.cz. , Požadujeme: praktická zkušenost s projektovým řízením, výborné komunikační schopnosti, ŘP skup. B, uživatelská práce na PC, smysl pro samostatnou, kreativní práci, dobré organizační schopnosti. Praktická zkušenost v oblasti poskytování sociálních služeb a s cílovou skupinou osob se zrakovým postižením výhodou., Náplň práce: řízení a organizace služeb, personalistické činnosti, projektové řízení zahrnující předprojektovou fázi (studie příležitosti a proveditelnosti), přípravu projektů, realizace projektů, jeho ukončení a vyhodnocení., Obsahovou náplní projektů je především poskytování aktivit sociálních služeb (především sociální rehabilitace), jejich inovace, zavádění nových služeb, nákup kompenzačních pomůcek, dalších zařízení, apod. , Pracoviště: Opava., Rozsah pracovního úvazku a rozložení pracovní doby dle domluvy.. Pracoviště: Kafira o.p.s., Horní náměstí, č.p. 132, 746 01 Opava 1. Informace: Jan Horák, +420 777 574 355.

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 11 000 Kč

Řidiči nákladních automobilů, tahačů a speciálních vozidel ŘIDIČ -KA NÁKLADNÍCH AUTOMOBILŮ, TAHAČŮ A SPECIÁLNÍCH VOZIDEL. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 11000 kč, mzda max. 45000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Jedná se o mezinárodní i vnitrostátní dopravu., Požadujeme: platný ŘP sk. C+E, měsíční příjem až 45 000,- Kč (hrubá mzda + diety), pracoviště Opava, nástup možný ihned, KO: Hynarová Eva, tel.: 553 609 277, životopis doručte osobně nebo zašlete na e-mail: person@tqm.cz.. Pracoviště: Tqm - holding s.r.o. - pracoviště okres opava, Těšínská, č.p. 1028, 746 01 Opava 1. Informace: Eva Hynarová, +420 553 609 277.

Gastronomie - Gastronomie Kuchař/pizzař 90 Kč

Kuchaři (kromě šéfkuchařů) KUCHAŘ -KA STUDENÉ KUCHYNĚ. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 90 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: *KO: Verner Kotula, tel. 608 802 939, po telefonické domluvě sjednání schůzky. , Požadujeme: SOU v oboru, praxe výhodou, pracovitost, flexibilita, zručnost. , Jednosměnný provoz - Po - Pá, ranní směny, pracoviště: Opava, nástup možný ihned.. Pracoviště: Verner kotula - výrobna lahůdek, Polní, č.p. 2721, 746 01 Opava 1. Informace: Verner Kotula, +420 553 715 941.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Držme našim borcům palce, studenti reprezentují v Číně

Příloha Deníku.

Páteční Deník s přílohou o Baníku Ostrava

Sezona je finančně vykrytá, ubezpečuje Libor Witassek

Má nováček FORTUNA: LIGY z Opavy finanční problémy, o kterých se začalo v poslední době spekulovat?

Silné deště zvedly hladiny řek a přehrad, nezpůsobily ale větší škody

Vydatné středeční srážky v Beskydech se obešly bez větších škod, přesto měli hasiči plné ruce práce. Celkem padesátkrát museli od středečního rána do večera vyjíždět v Moravskoslezském kraji kvůli nepříznivému počasí, tedy silným dešťům a větru.

Po vodácích v Čechách teď ostrouhají i ti na Moravici. Důvod? Sucho

Jeden z nejoblíbenějších a hojně navštěvovaných sjezdů Moravice, maškarní, zrušilo Povodí Odry (POD) kvůli suchu. Podle vodáků ale situace není tak horká a rozhodnutí chtějí ještě zvrátit.

Usmrcené oči Berouskových tygrů a širý, černý lán: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku ve středu 18. července 2018.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT