Akce probíhala hladce a plynule v příjemné atmosféře. Na devíti stanovištích, na kterých bylo možné nechat si změřit tlak, cukr v krvi, kapacitu plic, oční tlak, vyšetřit znaménka, pořídit anonymní bezplatný test na HIV nebo se poradit s nutriční specialistkou a případně získat informace o správné hygieně rukou a dentální hygieně, se uskutečnilo téměř osm stovek měření a kontrol. Podstatné je, že z nich vyšlo čtyřicet záchytů možného počínajícího onemocnění a v těchto případech bylo doporučeno další lékařské vyšetření. Tato osvětová akce na podporu prevence zdraví splnila jednoznačně svůj cíl.

„Byla zaměřená na prevenci zdraví a má u nás svou tradici. Do budoucna chceme povědomí obyvatel o nutnosti prevence ještě více rozšířit. Děkuji všem zaměstnancům naší nemocnice, kteří se na všech těchto akcích podílejí,” uvádí ředitel Slezské nemocnice Karel Siebert.

close Své zdraví si přišli prověřit nejenom Opavané. info Zdroj: se svolením Slezské nemocnice zoom_in Své zdraví si přišli prověřit nejenom Opavané.

Potěšující bylo vidět na stanovištích zastoupení všech generací a věkových skupin. Se svou učitelkou přijeli například studenti Přírodovědného lycea Střední zahradnické školy cílevědomě až z Ostravy. Návštěvníci na místě projevili radost z dárku v podobě zdravých potravinových produktů, které jim daroval na podporu zdravého stravování partner akce, opavský hypermarket Globus. Informace veřejnosti o preventivních programech nabízela na stánku též VZP.