„Nejsem tím nijak zvlášť zklamaná. Pro mě byl velký úspěch, že jsem se tam vůbec probojovala," poznamenala právě Veronika Fojtíková. Partu deseti finalistek si podle svých vlastních slov nemůže vynachválit: „Kolektiv byl skutečně fantastický. S Ivetou Svobodovou, která je z Ostravy, jsme přišly na to, že jsme chodily na stejnou základní i střední školu."

Veronika Fojtíková zazářila ve volné disciplíně, v níž si zvolila zpěv. Porotci za ní dokonce přišli do šatny a řekli, že kdyby se hodnotilo jenom podle volné disciplíny, vyhrála by. V porotě byl i známý bojovník proti korupci, miliardář a matematik Karel Janeček. „Ten za mnou nepřišel," mínila studentka třetího ročníku oboru Lázeňství a turismus a ještě dodala: „Doporučovali mi, abych to zkusila v Superstar."

Veronika FojtíkováNa jejich radu patrně dá. Už jednou to v téhle soutěži zkoušela. „Bylo mi patnáct. Za tu dobu se můj hlas změnil. Nevím, jak bych dopadla dnes," potvrzovala Veronika Fojtíková, která si na Miss Studentce zároveň pochvaluje fakt, že se jedná o soutěž, kde se snoubí krása s inteligencí. Účast ve finále je pro ni velkou motivací do budoucna. „Už nyní jsem přihlášena do dalších soutěží," usmívala se sympatická blondýnka, která je původem z Ostravy, ale k Opavě má více než vřelý vztah. A to nejen díky vysoké škole.

Ve slezské metropoli totiž bydlí i její babička, kterou pravidelně navštěvuje. Jen pro doplnění uveďme, že letošní ročník Miss Studentka opanovala třiadvacetiletá Tereza Stránská z Veterinární a farmaceutické univerzity Brno.

Petr Dušek