Jakub Hájek z vřesinského týmu překonal výkon svého otce z loňska o dva body a se skóre 179 zůstal jen o jediný bod za rekordem Karla Riedla z Dobroslavic. Na druhém místě skončilo domácí družstvo Velké Polomi a bronz brali reprezentanti Krásného Pole.

Zvláštní cenu za fair play pořadatel udělil Liboru Gintarovi z Hlubočce. Ten upozornil na chybu ve svém součtu a sám se tímto čestným gestem poškodil. Za zmínku stojí i šesté místo jediné ženy ve startovním poli, Jany Mikeskové z Velké Polomi, která svým výkonem dopomohla k úspěchu svého týmu.

Utkání v kuželkách bylo již druhou soutěží Vesnických sportovních her v letošním roce. První se konala v lednu v Dolní Lhotě a obce se utkaly v sálové kopané. Všech devět přihlášených obcí do sportovních her odehrálo celkem šestatřicet zápasů. Vítězství z loňského roku obhájil tým z Horní Lhoty.

Další z jedenácti naplánovaných soutěží se uskuteční v březnu v obci Kyjovice. Na pořadu bude turnaj ve stolním tenise, který je podle organizátorů her časově i organizačně nejnáročnější soutěž.

Vesnické hry se konají již od roku 1995 a staly se tradicí. Hry si kladou za cíl nejen porovnávat sportovní výkony družstev jednotlivých obcí, ale hlavně dávat prostor k setkávání kamarádů a sportovců ze spřátelených obcí.