Celková výše nákladů, které budou užity na celou akci, se přitom podle starosty Větřkovic Dušana Lederera může vyšplhat až na 1,7 milionu korun.

Investice půjdou také do zdejšího mobiliáře, jako jsou lavičky a informační panely. Původní odhad nákladů byl ale v minulosti menší. „Obec na projekt nejprve schválila příspěvek sto padesát tisíc korun a dodala desky na bednění střechy. Když ale byla střecha rozebrána, zjistilo se, že stav krovů je velmi špatný, a tak bylo přikročeno k částečné výměně,“ vysvětluje starosta důvod, proč nakonec vedení obce znovu zvážilo své možnosti a odsouhlasilo další mimořádný příspěvek farnosti ve výši 200 tisíc.

Zbytek chybějících financí pro projekt bude pokryt ze sbírek místních občanů a půjčkou od biskupství. „Je v zájmu celé obce, aby tato dominanta vypadala hezky,“ tvrdí Dušan Lederer. „Podle řemeslníků už byl nejvyšší čas střechu opravit, potřebovala to. Ale kdyby nebyla dotace, tak by k ničemu z toho nemohlo dojít,“ říká vděčně větřkovický farář Petr Bohačík.

Nyní jsou práce na kostele v plném proudu. Dokončení stavby se sice ještě vinou zdržení o něco oddálí, ale již brzy budou mít větřkovičtí farníci zbrusu novou střechu svého svatostánku.