Stále nerozhodli. Řeč je o umístění větrných elektráren na katastru obcí Vítkovska. „Rozhodnutí by mělo padnout sedmnáctého září na zastupitelstvu. Byli jsme osloveni pěti investory. Z toho jsme vytipovali dva, se kterými dále jednáme,“ uvedl starosta Větřkovic Dušan Lederer s tím, že stále nejsou rozhodnuti. Jak dále zmínil, v otázce umístění elektráren byli osloveni všichni voliči v obci. „Šedesát procent voličů se zúčastnilo. Z toho 69,25 procent bylo pro umístění a 29,55 procent proti,“ řekl Lederer a podotkl, že nkěteří lidé pak chtěli ještě něco vysvětlit.

Co se týká řad zastupitelů, z jedenácti členů bylo pro umístění větrných elektráren osm. „Nebude to vypadat ideálně, ale na druhé straně potřebujeme nějak získávat peníze, abychom mohli financovat například podíl obce na dotacích. Pokud se nezvýší obecní rozpočty, kde máme vzít peníze? Takže větrné elektrárny jsou cestou, jak k penězům přijít,“ míní Lederer.

Rozhodnutí zatím nepadlo ani v Budišově nad Budišovkou. Jak potvrdil tamní starosta František Vrchovecký, tuto záležitost probírali na jednom ze zasedání. „Během září bychom chtěli uskutečnit anketu. V polovině října je pak zastupitelstvo, kde by se mohlo v této věci rozhodnout,“ prozradil Vrchovecký, který se stejně jako jeho kolegové v ostatních obcích Vítkovska nechal slyšet, že sleduje rozhodování okolních obcí.

V polovině září by měli rozhodnout také v Březové. Rovněž průzkum mezi obyvateli už tu mají za sebou. „Odpovědělo nám 58 procent obyvatel. Z toho 63 procent bylo pro,“ zmínil starosta Březové Karel Gebel. V Radkově to prozatím neřeší. „Nějaký průzkum mezi obyvateli se možná uskuteční, ale myslím, že ten velký boom už opadl. Firmy už nás neoslovují. Stejně jsme v přírodním parku Moravice,“ uvedl starosta Petr Dubový.