Hlavně pátky a soboty jsou na opavském Dolním náměstí vyhlášené. „Ceny mi tady přijdou ucházející. Konkrétně květiny do truhlíků tady pořídím pořád levněji, než třeba v Polsku,“ přiblížila Jana Otipková.

„Sháním sazenice modré dýně Hokkaidó. Ta je dobrá na skladování,“ přidala svůj další postřeh. Ceny sazenic rajčat se v Opavě pohybují mezi dvaceti až pětadvaceti korunami. Totéž platí o paprikách. Sálat nebo kedlubny přijdou v průměru na čtyři koruny za kus.

Nadšení malí filmaři z opavské školy si svůj úspěch vychutnávají.
Mladí opavští filmaři se stávají českými celebritami

Na opavských trzích lze sehnat například i sazenice melounů. Klasika vyjde přibližně na 25 korun. U některých stánkařů je možné pořídit i meloun roubovaný na dýni, ten stoji sto korun. Obdobně jsou takto k prodeji i salátové okurky.

Své místo na náměstí mají i uzenáři. Ve dvou pojízdných stáncích mají speciality se své vlastní dílny a třeba i hotové polévky. „Už se těším až budou na trzích prodávat pěstitelé domácí zeleninu a ovoce. Říkám ale opravdu domácí, vypěstované tady na Opavsku a ne přivezené z Polska,“ řekla ještě Jana Otipková.