Masarykova střední škola zemědělská a přírodovědná v Opavě, která se zúčastnila i soutěže Deníku Mladý zemědělec, kde vzorně reprezentovala MS kraj, pořádá během kalendářního roku tři velké akce. Ze všech pravidelně hlásí, že má vyprodáno.

No a nejinak tomu bylo i tento pátek a v sobotu, kdy se v areálu Školního statku uskutečnil Den mláďat. Podle slov Václava Schreibera se během dvou dnů na akci objevilo přes deset tisíc návštěvníků!

Žluté peklo v Opavě opět zafungovalo
Podívejte se: Žluté peklo usmažilo Ostravu! Opava stálé dýchá

„Ideálně strávený sobotní den pro rodinu. Za mě určitě zajímavá akce, člověk se tady rozhodně nenudí,“ řekl Michal Koláček z Mladecka, který na Den mláďat s rodinkou dorazil lehce po sobotním dopoledni. Program byl opravdu pestrý. Kromě shlédnutí mláďat organizátoři připravili i soutěže, prodejní akce, pestré gastro a v části areálu probíhalo i opékání špekáčků. „Zemědělka tyto akce umí. Nechybíme na žádné. Člověk si tady koupí i sazenice rajčat,“ ukazovala na pnou igelitku Jana Maršálková. „Dokonce jsem tady potkala i spolužáka ze střední. To už je pravěk, zavzpomínali jsme na dobu, kdy jsme byli ještě perspektivní,“ pousmála se.

Ilustrační foto
Komenda v Opavě dostane novou tvář, bude zde park s několika zónami

Spokojeni byli i samotní organizátoři. „Vyšlo počasí. Lidí sluníčko vytáhlo ven, což se projevilo v návštěvnosti. Během dvou dnů k nám přišlo více než 10 000 návštěvníků,“ pochvaloval si za organizátory Václav Schreiber. „Konkrétně Den mláďat má u nás velkou tradicí, šlo už o nějaký pětadvacátý až třicátý ročník,“ podotkl. Zemědělka vedl Dne mláďat pořádá také Advent a nově Dosečný věnec. „Jsou to naše tři velké akce, ve kterých naši studenti ukazují, co umí. Jsme rádi, že mají svou tradici a pevné místo v kalendáři,“ zakončil Václav Schreiber.