Pro nejmenší kolotoč, sladkosti, kremrole, ale také třeba bezplepkové štramberské uši. To je jen malý výčet sortimentu, který stánkaři v Opavě nabízí. Nechybí ani řemeslné výroby, medovina, vařená klobása, bramboráky, bramborové spirály, punč nebo rybí speciality a dobrá káva.

Velikonoce se blíží.
Víkend na Opavsku? Stěhování vagónu v Březové, koncert a Velikonoce

„Čekal jsem to trochu pestřejší. I tak to ale není úplně špatné,“ řekl jeden z návštěvníků jarmarku Jaroslav Stavař. „Mají tady výbornou kávu. Vím, že tuhle budku má pan i v Městských sadech,“ ukazoval na vozík stojící před divadlem. „Samozřejmě jsem si nemohl nechat ujít své oblíbené rybí speciality z Hradce na Moravicí,“ dodal Jaroslav Stavař, který jarmark navštívil už v pátek.

Součástí jarmarku, který trvá tři dny, je rovněž kulturní program. Sobotní den odstartuje v 11 hodin hudební a pěvecké vystoupení žáků ZUŠ Opava. V 16 hodin si vezme slovo Irena Budweiserová s Jakubem Rackem.

Včelařské jarní setkání Včela!!! Na Černé louce, 15. března 2024, Ostrava.
VIDEO: Jaká bude podle včelařů sezona? V Ostravě se koná ráj pro milovníky medu

Sobotní program pak uzavře v 17.30 vystoupení Jakuba Děkana. V neděli od 10 hodin vystoupí Slezská kapela, o tři hodiny později cimbálové muziky a folklórní soubory SVČ Opava. Vrcholem dne pak bude vynášení Mařeny a Mařaka z Horního náměstí k řece Opavě. To započne v 16.30.