Osmnáctiletá Darina Nguyenová studuje zednické práce, květinářské a aranžérské práce na střední škole ve Velkých Heralticích. Do školy nastoupila před třemi roky. „Na tuhle školu jsem se strašně těšila a věřila, že se mi tu bude líbit a že se tu můžu hodně věcí naučit. Líbí se mi škola i práce, kterou dělám,“ pochvaluje si studentka.

Do prvního ročníku jich nastoupilo devět učňů a v současné době jich zůstalo jen sedm. „Myslím, že my všichni, kteří jsme zůstali, se chceme nejen vyučit, ale také něco pořádného dokázat a prací se i uživit,“ plánuje budoucnost Nguyenová.

Na škole se jí líbí, že například jezdí na různé pracovní pobyty. „Také jezdíme na požádání k lidem, kterým upravujeme zahrady buď podle jejich přání, nebo to nechají na nás,“ podotkla s tím, že se rovněž zúčastňují různých soutěží v aranžování.

V loňském roce se pak účastnila Miss dětských domovů ve Volyni. Nejdříve absolvovala soustředění, kde se učila chodit jako modelka, a pak vše probíhalo jako na skutečné Miss včetně zapůjčení šatů a profi maskérů. „Byl to pro mě úžasný zážitek. Všechno nám zařídil náš domov. Sice jsem se neumístila, ale fotky se opravdu povedly,“ dodala.

„Ze všeho nejvíce bych chtěla poděkovat paní Gabriele Sglundové za vyřizování soutěží a pracovních pobytů, protože bez ní by toho tolik asi nebylo,“ doplnila závěrem.