Areál by výhledově mohl vyrůst v prostoru za stávající víceúčelovou sportovní halou v Městských sadech. Do magistrátem vyhlášené soutěže se přihlásily tři desítky návrhů, z nichž komise vybrala dva favorizované návrhy, a ještě udělila dvě zvláštní ocenění.

S výsledky soutěže a jednotlivými projekty poté ve spolupráci s Opavskou kulturní organizací a knihovnou Petra Bezruče seznámil magistrát obyvatele Opavy na výstavě, jejíž součástí byla i veřejná anketa, kterou v těchto dnech pořadatelé uzavřeli.

Odbornou porotou nejlépe hodnocený projekt pětice pražských tvůrců Michala Bernarda, Jana Bradáče, Jany Jeřábkové, Pedra Prazerese a Radka Lizny sice Opavany zaujal, ale v jejich očích dopadly lépe jiné návrhy.

Nejvíce hlasů získal projekt inspirovaný světem trilobitů a lastur, kterému dali občané 43 hlasů pro bazén a 34 pro stadion. Shodně s výrokem poroty byl občany hodnocen na pomyslné stříbrné příčce bodovaný projekt trutnovské společnosti ATIP, který získal přízeň 24 hlasů pro bazén a 25 pro zimní stadion.

O tři hlasy méně od veřejnosti získal projekt skrývající se pod číslem 14 skupiny autorů okolo brněnské architektky Barbory Ponešové, a až na pomyslném bramborovém stupínku se umístil porotou nejlépe hodnocený projekt z Prahy, jemuž patří 17 hlasů pro bazén a 18 pro stadion.

Ostatní návrhy nepřekonaly desetihlasový počet. V anketě se vyjádřilo celkem 140 lidí. Mezi nimi byli pak vylosováni tři účastníci, kteří od pořadatelů výstavy obdrží věcné ceny. Jsou to Jiří Noháček, Ludmila Vůjtková a Ivana Finguhutová. Výherci si dárky mohou vyzvednout v městském informačním centru.