První tři místa obsadili žáci z Opavska. Zlato s postupem do celostátního kola patří Jirkovi Klapetkovi ze ZŠ Stěbořice, stříbro rovněž s postupem získal Jáchym Lokoč ze ZŠ Oldřišov a bronz, který je už ale bez postupu, patří Tadeáši Skotnicovi ze ZŠ Hať.

V oblasti teoretických znalostí absolvovali soutěžící velký test a šest klání v praktických dovednostech - poznávání osiva, dojení na trenažéru, jízda zručnosti s kolečkem, práce s dílenským nářadím, znalosti z oblasti hospodářských zvířat a pojmenování zemědělských strojů.

Zdroj: DENÍK

„Uvolnění přišlo až v aule školy během kulturního programu, ve kterém hráli naši pedagogové na kytary a celá aula jim k tomu zpívala. Promítaly se skeče se zemědělskou tematikou i vtipná videa o opavské zemědělské škole a jejím školním statku,“ popsal ředitel školy Arnošt Klein.

Po soutěži se konala také prohlídka nedalekého školního statku a následně se všichni aktéři vypravili do Dolních Životic, kde působí firma Opall-Agri, zabývající se výrobou zemědělské techniky.

V Hlučíně a Ludgeřovicích se v sobotu 23. března 2024 konaly Velikonoční jarmarky.
Tipy na víkend: jsou tady Velikonoce, zajít můžete i na koncerty či umění

Semifinále soutěže na opavské „zemědělce“ podpořili představitelé statutárního města Opavy, Moravskoslezského kraje a místopředseda Českého zemědělského svazu. Záštitu nad ní převzal ministr zemědělství Marek Výborný a partnerskou záštitu poskytl Český zemědělský svaz.

Mediálním partnerem je Deník cz.

Soutěž vypsal Zemědělský svaz pro žáky 7. až 9. tříd základních škol a jejím pořádáním v teoretické i praktické části byla pověřena opavská zemědělská škola, která je svého druhu největší školou v Moravskoslezském kraji.