Zdejšímu gymnáziu se tím dostalo i výrazného ocenění. Škol, na kterých budou v rámci takzvaného Fulbrightova programu vypomáhat s výukou angličtiny američtí vysokoškolští absolventi, je totiž v celé republice pouze deset. Jako asistenti budou tito jazykoví znalci působit dále už jen v Bílovci, Hradci Králové, Jihlavě, Mladé Boleslavi, Náchodě, Nymburce, Plzni, Teplicích a Uničově.

„Americká učitelka z Wisconsinu si zase vymění úvazek se svým českým protějškem na Základní škole v Jevíčku," doplňuje poté ještě informaci studijní poradce Fulbrightovy komise Jakub Tesař.

A co je vlastně Fulbrightův program? Jedná se o unikátní stipendijní program umožňující americkým studentům, vědcům, učitelům a asistentům pobyty v Česku z důvodu výuky anglického jazyka.

Program je financován americkou a českou vládou. „Školy, které by jinak měly problém rodilého mluvčího najít, mohou díky nám takového vyučujícího získat, a to zdarma na celý školní rok. Asistent, často již vybavený zkušeností s výukou angličtiny jako druhého jazyka, totiž na celý pobyt získává stipendium od nás. Bonusem je také to, že se čeští učitelé naučí pro mnohé novou metodu, při které se učitel o výuku jazyka dělí s asistentem," vysvětluje na závěr přínosy a cíle projektu jeho koordinátorka Andrea Semancová.