Budova, ve které kino sídlí, je od roku 2005 vedena jako kulturní památka, na její opravu ale město zatím nemá peníze.

„Radnice marně hledá vhodnou dotaci, pomocí které by kino dostalo novou tvář. Aby kino splňovalo nejmodernější požadavky, rekonstrukce si řádově vyžaduje investici v hodnotě přes dvacet miliónů. Bohužel rozpočet města na to sám nestačí. Již se několikrát žádalo o dotaci z Evropské unie, ovšem zatím pokaždé neúspěšně," říká Ingrid Adamusová z odboru služeb vítkovské radnice.

Zatím čtvrtý a poslední pokus získat na opravu prostředky se uskutečnil loni. „Jednalo se o norské fondy, kde jsme sice postoupili mezi užší výběr, na přidělení dotace jsme ale nakonec nedosáhli. Jsme tedy opět na začátku," přibližuje aktuální situaci kolem kina vítkovský starosta Pavel Smolka.

Vedení města se ovšem bude pokoušet dále sehnat peníze na záchranu jedné z nejvýznamnějších historických budov ve Vítkově. „ Plánovací období nového vedení je na začátku, ale určitě další možnosti budeme hledat.

Je sice možnost kino opravovat třeba sedm let, to by se ale výrazně prodražilo a dlouhodobě by tím trpěl rozpočet města. Projekt, o který se můžeme opřít, máme připraven," pokračuje Smolka. Vítkov přitom nemá ve svém okolí zařízení, které by tamní kino nahradilo.

„Vítkov nemá žádné velké reprezentativní prostory, kde by se mohly konat konference nebo semináře. Mnoho místních občanů, ale také lidé z blízkého okolí rádi s nostalgií vzpomínají na své mládí, kdy televize nebyla žádnou samozřejmostí a vítkovské kino bylo jediným místem, které nabízelo řadu kulturních zážitků," dodává Adamusová.

Kino Panorama se ve Vítkově začalo stavět v roce 1930. Do té doby se filmová představení ve Vítkově konala v sále hostince U veselého Tyroláka. „Bílá smrt na Piz Palü" byl první němý film promítaný při slavnostním otevření 22. ledna 1931.

Aby bylo možno promítat i filmy mluvené, bylo ještě téhož roku v kině nainstalováno moderní zařízení. Následné rekonstrukce kina probíhaly v roce 1958 a 1982.