Ty před odbornou komisí musí obhájit projekt, který jim v případě úspěchu bude dotovat program EU Mládež v akci. Úspěšné byly hned dva týmy ze Základní školy a gymnázia Vítkov. Přihlásilo se přitom sedmadvacet žadatelů.

„Na naší škole tak bude v první polovině roku 2015 realizován projekt nazvaný Mezinárodní studentská vědecká konference. V rámci spolupráce s Gymnáziem J. B. Magína ve Vrbovém na Slovensku se uskuteční konference, na které budou studenti obou gymnázií prezentovat své práce z nejrůznějších soutěží.

Následně dojde k vytvoření sborníku, který bude volně ke stažení na webových stránkách školy," říká jeden z vítkovských učitelů Miroslav Bučánek. Druhý projekt míří také za hranice, ale mnohem dále.

„Půjde o charitativní akci, kde se budou děti bavit, dozvídat se nové informace a pomáhat dětem v Africe. Vznikne plakát, který bude zaslán s pomocí organizace UNICEF do vybrané africké školy. Spolu s tímto plakátem budou zaslány africkým dětem také míče, sešity, tužky a pastelky, které budou nakoupeny za vybrané peníze, neboť během celé akce budou moci lidé finančně přispět," uzavřel Bučánek.