Otázky a odpovědi

Na výzvu redakce se sešla řada zajímavých dotazů, které občané prostřednictvím našeho Deníku kladou místním osobnostem. Postupně dotazy i odpovědi na této stránce zveřejňujeme.

V následujícím dotazu se táže obyvatel Vítkova Jakub T. na vítkovskou nemocnici. „Snaží se vedení města o obnovu nemocnice ve Vítkově, nebo už to vzdalo? Je ještě nějaká šance, že se obyvatelé Vítkova dočkají dostupné zdravotní péče? Nebo se máme smířit s tím, že budeme až do konce života muset dojíždět do Opavy nebo Nového Jičína?“ ptá se čtenář.

Na jeho dotaz odpovídá starosta Vítkova Pavel Smolka.

„Aktivity jsme vyvíjeli v době, kdy vítkovská nemocnice přecházela pod novojičínskou nemocnici. Pak jsme se snažili přes krajský úřad, aby zůstaly zachovány lékařské služby. Tedy oddělení, která nejsou, aby byla zachována alespoň ambulantně. Nově otevřena je endokrinologie.

Je třeba si uvědomit možnosti, které město má. Město může apelovat na krajský úřad nebo zdravotní pojišťovnu,“ vysvětluje starosta s tím, že ve Vítkově funguje interna, LDN a ambulance.

„Snažíme se lékařům nabízet, aby si u nás otevřeli svou ambulanci. Kompetence města ve zdravotní oblasti jsou omezené,“ řekl.

Vážení čtenáři, také vy máte možnost klást na této straně své dotazy jak vedení opavské radnice, tak i různým dalším osobnostem Opavy a Opavska. Dotazy lze zasílat na adresu Opavský a hlučínský deník a týdeník Region, Na Rybníčku 56, Opava, nebo na e–mailovou adresu: lucie.orbanova@denik.cz, nebo veronika.zahradnikova@denik.cz.