S finanční podporou Moravskoslezského kraje provozuje město v kině Panorama takzvaný Senior Point, který zájemcům poskytuje informační servis z oblasti sociální, bydlení i řešení životních situací. „Pracovnice naší kanceláře připravily také několik výletů, do muzea v Radkově, na Vikštejn nebo společný výlet s vnoučaty do Větřkovic. Seniory se snažíme vzdělávat v oblasti sociální, finanční, vlastivědné, rukodělné, sportovní nebo související se zdravím a životním stylem,“ popisuje Daniela Olbertová z propagačního oddělení Vítkova.

Opava, parkoviště, ilustrační foto.
Nová oblast parkování v Opavě bude pro rezidenty a předplatitele

Společensky založení senioři mají na sídlišti v Budišovské ulici k dispozici klubovnu. Zde se scházejí a chystají společné akce. V rámci projektu Léto v pohybu se odehrálo už několik sportovních a cestovatelských aktivit, na kterých senioři poznávali nová místa a lidi. Daniela Olbertová věří, že i letos město s žádostí o dotaci na tento projekt u kraje uspěje. V lednu začala zdravotní cvičení a pokud se podaří zajistit peníze, mohou se senioři těšit na výuku a turnaj v pétanque, cvičení v zahradě knihovny, nordic walking a také oblíbené plavání a cvičení v bazénu.

Slezská nemocnice v Opavě.
Dětská pohotovost na Opavsku. Zajišťuje ji Slezská nemocnice v Opavě

Dalším projektem pro seniory ve Vítkově je Digitální odysea - v knihovnách každé únorové úterý organizované kurzy ovládání chytrého telefonu a tabletu. Možné jsou i individuální konzultace. Vítkov chystá také nové projekty se zahraničními partnerskými městy.