Jak se členové posádky shodují, na Vítkovsku poskytují odbornou péči dvěma desítkám tisíc obyvatel. Tiskový mluvčí krajské záchranky Lukáš Humpl pak zmínil, že se zánikem nemocnice ve Vítkově musí záchranáři většinu pacientů, k nimž vyjíždí, transportovat do zdravotnických zařízení vzdálených dvacet a více kilometrů.

„Nejen tím se zde stává práce náročnou. V zimních měsících se v této oblasti naše posádky často potýkají s problematickou dostupností řady míst a obcí,“ vysvětluje Humpl.

Nutno pak podotknout, že posádka rychlé lékařské pomoci z Vítkova byla jednou z těch, které mezi prvními přijely k zásahu při likvidaci železničního neštěstí ve Studénce. Nové prostory výjezdového pracoviště se nalézají na Švermově ulici.

Záchranka sice využívala tyto prostory již dříve, nicméně v chátrajícím objektu se nacházelo jen místní operační středisko a zázemí pro sanitní vozidla. Jak zmínil Lukáš Humpl, posádky rychlých sanitek sídlily v objektu nedaleké nemocnice, avšak v nevyhovujících podmínkách.

„Sanitní vozidla zde například nebyla garážována, nýbrž parkovala pod širým nebem na nemocničním dvoře. V těchto dnech jsou již posádky rychlé lékařské i rychlé zdravotnické pomoci přestěhovány do nových a požadavkům vyhovujících moderních prostor,“ řekl Humpl a dodal, že potřebné zázemí zde nalezli nejen lidé, ale také pro záchranáře naprosto nepostradatelná technika.

„Po mnoha letech úsilí jsou nyní všechny složky záchranné služby ve Vítkově, tedy i místní operační středisko a také sanitní vozidla dopravní záchranné služby, společně pod jednou střechou,“ doplnil.