Navštívila proto městské informační centrum, kde jí však pracovnice magistrátu řekla, že něco takového vůbec není možné. „Českou vlajku mají fanoušci na kdejakých sportovních zápasech, proč by nemohli mít opavští patrioti v cizině vlajku našeho města?

Kde ji mám sehnat a proč mi v tom Hláska nepomůže?“ ptá se Opavanka.

O odpověď jsme požádali tiskovou mluvčí opavské Hlásky Ladu Dobrovolnou: „Použití oficiální vlajky, znaku nebo loga města Opavy je vázáno na souhlas Kanceláře primátora města Opavy nebo Rady města Opavy. Proto musí být ze strany tazatelky nejprve požádáno o povolení se zdůvodněním k jakým účelům se má symbol použít.

V opačném případě, například při domácí výrobě a veřejné prezentaci, lze takové jednání považovat za nezákonné. V dosavadní praxi ale zatím o použití vlajky zájem nebyl, žádosti se týkaly vždy jen využití znaku nebo loga. Z tohoto důvodu tedy vlajku města Opavy nelze volně koupit.“

Vážení čtenáři, také vy máte možnost klást své dotazy jak vedení opavské radnice, tak i různým dalším osobnostem Opavy a Opavska. Dotazy lze zasílat na adresu Opavský a hlučínský deník a týdeník Region, Na Rybníčku 56, Opava, nebo na emailovou adresu: martin.kus@denik.cz, nebo tomas.pustka@denik.cz.