Dočkají se proto také zavedení posilového spoje pojmenovaného po Vladislavu Vančurovi. Už před prázdninami posilovaly České dráhy vlakové spojení o další vozy.

„Ve špičkových dnech to bylo nutné. Zájem o InterCity Opava stále roste, což nás pochopitelně velmi těší" pochvaluje si mluvčí Českých drah Kateřina Šubová. Vozy navíc tedy nejsou jedinou věcí, na kterou se mohou cestující těšit.

„Od nového jízdního řádu splníme slib, který jsme dali cestujícím se zdravotním postižením, a nasadíme do soupravy vůz se zvedací plošinou, protože budou do té doby dokončeny úpravy této série vozů," říká Kateřina Šubová.

Aktuálně jezdí souprava dvakrát denně. Z opavského východního nádraží vyjíždí vždy v 5.55 a do hlavního města dorazí před půl desátou. Svou cestu zpět absolvuje od 16.39, kdy opustí nádraží v Praze a po osmé hodině večerní se vrátí do Opavy.

Pro ty, kterým aktuální časy nevyhovují, mají České dráhy dobrou zprávu v podobě posilového spoje IC 542/543 „Vladislav Vančura", který bude z Prahy vyjíždět vždy v pátek v 13.06 a do Opavy přijíždět v 16.33. Z Opavy do Prahy bude jezdit v neděli a o svátcích v 15.50 a cesta mu potrvá tři hodiny a pětadvacet minut.

Petr Večeřa