V pondělí 5. a úterý 6. března to bude mezi stanicemi Háj ve Slezsku - Ostrava-Svinov a to v době od 8.20 do 15.10 hodin. Osobní vlaky budou po dobu výluky nahrazeny v obou směrech náhradní autobusovou dopravou, rychlíky a spěšné vlaky pak autobusy nahradí mezi Svinovem a Opavou-východ.

V úseku Jilešovice - Háj ve Slezsku bude zavedena kyvadlová autobusová doprava, kdy z Jilešovic (autobusová zastávka Náves) bude odjezd vždy v celou hodinu a 35 minut, z Háje (před nádražní budovou) pak vždy deset minut po celé hodině.

Ve středu 7. března pak stejná výluka bude na úseku Děhylov - Štítina. Také v tento den bude mezi Hájem a Jilešovicemi autobusová kyvadlová doprava.

Ve čtvrtek 8. a pátek 9. března se vše přesune na část Háj ve Slezsku - Opava-východ, kdy se zde bude pracovat od osmé ranní do druhé odpolední. České dráhy v této souvislosti upozorňují, že odjezdy náhradní autobusové dopravy se mohou lišit od běžných odjezdů vlaků a ve stanici Ostrava-Svinov není zaručena návaznost na další spojení.