V minulých letech museli vodáci často splakat nad výdělkem, neboť kvůli opravě hráze nádrže Kružberk nedocházelo k vypouštění vody. Letos bude Povodí Odry vypouštět vodu v sobotu do 12 a v neděli do 11 hodin. Tradiční splutí je možno započít hned na několika místech na trase. Malá změna nastane hned v Kružberku, kde bude po celý víkend uzavřena silnice vedoucí směrem ke skále, vodáci se mohou nalodit buď u Davidova mlýna či u penzionu Velké sedlo. Oblíbenou občerstvovací stanicí na trase sjezdu už léta představuje kemp v Podhradí. V případě letošního odemykání Moravice ale bude uzavřen, protože zde probíhají stavební úpravy.

Dubnové, květnové a zářijové sjezdy řeky začínají vždy v Kružberku a končí v Brance u Opavy. Trasa měří 36 kilometrů a na vodáky čeká celkem šest jezů, z toho dva nesjízdné – v Podhradí a v Brance. V létě je pak výchozím bodem vyrovnávací hráz v Podhradí. Trasa je zkrácena na 17 kilometrů. Vodáci se musejí vyhnout jednomu jezu, a to tomu braneckému.

Májový sjezd Moravice je naplánován na 26. a 27. května, letní kanoistické sjezdy proběhnou 9. a 10. června a 18. a 19. srpna. Oblíbený maškarní sjezd se uskuteční 28. a 29. července. Moravice bude uzamčena o víkendu 22. a 23. září.