Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vojáci přispěli na dobrou věc

Štítina - V trochu netradičním světle se před několika dny představili vojáci z opavského 53. pluku průzkumu a elektronického boje Generála Heliodora Píky a 532. praporu elektronického boje. Oba útvary se společně se štítinskou základní školou podíleli na pořádání druhého ročníku charitativní akce s názvem Sportem pro děti.

17.9.2014
SDÍLEJ:

Soutěžící ve Štítině čekalo několik ryze vojenských disciplín.Foto: Petr Šiler

Charita se poprvé uskutečnila už v loňském roce a musela být považována za úspěšnou, protože se vybraly peníze, za které pořídily celkem čtyři tablety pro výuku fyzicky a mentálně handicapovaných dětí pro jednu opavskou základní školu.

Letošní akce byla ještě úspěšnější a oproti loňsku se podařilo vybrat dvojnásobnou částku. Ta putovala na konto mateřské školy Eliška v ulici Krásnohorské. Výtěžek bude konkrétně věnován na zakoupení pomůcek pro výuku autistických, fyzicky a mentálně postižených dětí předškolního věku.

Ředitelka Elišky Petra Kirchnerová převzala z rukou velitele 53. pluku plukovníka Josefa Havlíka, ředitele Základní školy Generála Heliodora Píky Daniela Matyáška a dalších donorů peněžité dary v celkové výši lehce přesahující 89 500 korun.

Sportovní den ve Štítině byl jinak hlavně o zábavě. Všichni zúčastnění se i prostřednictvím různých soutěží mohli blíže seznámit s povoláním a údělem vojáků. Samotnému soutěžnímu programu předcházel branný závod, jehož se zúčastnilo dvanáct šestičlenných týmů.

Nejednalo se pouze o armádní útvary ale i bezpečnostní sbory. Jeden z celků, který ve štítinském sportovním areálu bojoval o celkové prvenství, například tvořili i loňští vítězové z Hasičského záchranného sboru a jejich kolegové. Všechny týmy absolvovaly pětikilometrovou trasu.

„Na trati je rovněž čekalo devět stanovišť s jednotlivými disciplínami, které prověřily jejich znalosti a dovednosti v různých oblastech. Tyto disciplíny obohacené o speciální, v režii samotné mateřské školy Eliška, si pak mohli odpoledne na vlastní kůži vyzkoušet rodiče s dětmi," poznamenal tiskový a informační důstojník 53. pluku v Opavě Petr Šiler a dodal:

„Návštěvníci na akci navzdory nepříznivému počasí zavítali v hojném počtu. A bylo z čeho vybírat. Namátkou zmíním: barmský most, raft, paintball, maskování, výcvik psů, hippoterapie anebo hod granátem na cíl."

Pár slov připojil také už zmíněný Josef Havlík: „Chceme dále rozvíjet naše dobré vztahy v místech, kde působíme, a pomáhat místní komunitě při řešení složitých, nejen životních, situací a tím deklarovat zodpovědnost našich vojáků směrem k veřejnosti."

Na závěr jen dodejme, že letošním vítězem se opět stalo družstvo Hasičského záchranného sboru SŽDC.

Petr Dušek

Autor: Redakce

17.9.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ivo Vondrák.

ON-LINE rozhovor s Ivo Vondrákem, hejtmanem a krajským lídrem ANO 2011

Milan Čichoň

ON-LINE rozhovor s Milanem Čichoněm, kandidátem ČSSD na poslance PČR

Houbař ztratil v lese zbraň, policisté ji našli

Hůlka, košík, nůž, hadřík, případně mobilní telefon. To vše patří do běžné výbavy houbaře. Neplatí to však o jedenapadesátiletém muži z Ostravy, který si s sebou vzal i legálně drženou zbraň, s níž vyrazil na Opavsko.

Deblkanoisté Kašpar s Mrůzkem se chtějí probojovat do seniorské reprezentace

Talentovaní opavští deblkanoisté Albert Kašpar s Vojtěchem Mrůzkem mají za sebou velmi dobrou sezonu a pro tu příští mají jasný cíl.

Hubertova jízda opět lámala rekordy

Na začátku bylo rozhodnutí, že jízdu v bryčce přenechám kolegovi fotografovi. Nakonec se ale ve mně hnulo reportérské svědomí a díky laskavosti rodiny Binarovy ze Skřipova jsem se také mohl „nalodit“ a Selskou Hubertovu jízdu absolvovat v jejich voze.

Tento týden představíme prvňáčky ze ZŠ Šrámkova a ZŠ Kylešovice

Spolu se začátkem nového školního roku odstartoval ojedinělý projekt Deníku, který má ambice stát se stejně oblíbeným a úspěšným, jako jsou například Miminka - pravidelné série fotografií novorozeňat z českých porodnic.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení