Byliny ve všech podobách mohou přijít zájemci oslavit do parku mezi Obecním domem a Ptačím vrchem už tuto sobotu 6. srpna od 10 do 18 hodin.

V rámci bohatého programu si mohou návštěvníci vyrobit třeba i své bylinkové masti, koupelnové bylinné soli nebo mandaly z bylin a krystalů.

Re-use centrum v Opavě. 3. srpna 2022, Opava.
Kupte levně šicí stroj, židle, obrazy, boby, kolo. Opavské re-use centrum láká

„Čtvrtý ročník festivalu zahájí skupina Čarozpěv. Literární nadání si lidé budou moci prověřit při veršování pro naši bylinkovou královnu. Žaludky zasytí a chuťové pohárky osvěží kvalitní vegetariánské jídlo a pití také prodchnuté bylinkami,“ prozrazuje hlavní organizátorka festivalu Renáta Jahodová. Festival pořádá spolek Jsme Yggdrasil.

V altánu na „Ptačáku“ se budou konat zajímavé přednášky, například o aromaterapii, zavlažování nádobami OLLA a přijede i Jarmila Podhorná s tématem Gemmoterapie. Na jarmarku budou k zakoupení jedlé i nejedlé bylinné výrobky, především pak od regionálních producentů.

I díky prodloužení snížených sazeb DPH na potraviny a pohonné hmoty jsou nákupy a tankování v Polsku stále výhodné. 1. srpna 2022.
Nákupní ráj pro Čechy v Polsku pokračuje, hurá za hranice. Takové jsou tam ceny

Závěr festivalu obstará bubenická skupina Luna. Vstup na Festival bylin je volný, vstupné na přednášky je dobrovolné. Více se dozvíte na webu www.festivaloslavybylin.cz