Provozovatelé budou mít větší náklady na provoz. O tom žádná. Přesto se to ale do ceny vstupného nepromítne. A můžeme být za to rádi. Například v Karviné si návštěvníci místního krytého bazénu za dvouhodinové koupání připlatí čtyři koruny.

„Dle sdělení vedení města zatím navýšení vstupného v souvislosti se zvýšením DPH nechystáme. Platí tedy ceníky z loňského roku,“ uvedla k problematice tisková mluvčí opavské radnice Lada Dobrovolná.

Proto tedy i v novém roce v městském koupališti za jednodenní vstupné pro dospělé bez vstupní karty zaplatíme sedmdesát korun. V krytém plaveckém bazéně si také zaplatíme stejně jako loni za jednu hodinu plavání pro dospělého čtyřicet korun a i v třetím nejstarším zastřešeném zimním stadionu v České republice vše zůstane při starém.

Přestože se zvýšené DPH dotkne i kin, zdraženého vstupného se Opavané nemusí obávat. Lístek by měl stále stát pětaosmdesát korun. „Vše záleží na distributorech. Už se nám i stalo, že jsme cenu vstupného jednoho představení museli vyšroubovat na pětadevadesát korun. Jinak se ale snažíme udržet stálou cenu, nejsme digitální kino a podle toho to musí být nastavené,“ uvedl vedoucí opavského kina Mír Martin Žižlavský.

A co na to Opavané? Jsou spokojeni, jak jinak. „Je to v naprostém pořádku,“ míní devětadvacetiletá Ivana Střežilová. „Už tak mi přišlo koupání zbytečně drahé, zvýšit cenu by byl vrchol,“ dodává. Důchodce Karel Přibyl má názor totožný: „Aspoň něco, když už je všechno tak drahé. Člověk se už tak bojí, aby měl ráno co jíst. Je dobře, že to i tam nahoře berou na vědomí,“ uvedl.