V ulici v blízkosti tamní základní a mateřské školy došlo k výbuchu ve sklepě jednoho z rodinných domů. Na místě zemřel člověk a zasahovaly zde všechny složky integrovaného záchranného systému, policejní pyrotechnici, psovod a policejní krizový intervent. K zemi se sesula celá čtvrtina domu, zbytek jeho části výbuch poškodil natolik, že statik zakázal do celého objektu vstup.

BEZ KOMENTÁŘE

K možným příčinám výbuchu se zatím opavský policejní mluvčí René Černohorský vyjádřit nechtěl.

Podle informací Deníku ale pracují policisté se dvěma verzemi. Tou první je skutečnost, že měl explodovat plynový kotel. Druhá verze naopak počítá s tím, že muž byl sběratelem munice, kterou si nosil domů.

Vyjádření policejního mluvčího Petra Smětáka k výbuchu domu ve Strahovicích

„Případem se intenzivně zabývá komisař opavské kriminální policie, jenž si vyžádal různé znalecké posudky, které by měly objasnit příčinu vzniku výbuchu,“ uvedl René Černohorský s tím, že tyto expertizy zahrnují například plynárenské posouzení, balistické a pyrotechnické posudky.

Výsledky mohou přicházet v řádech týdnů až měsíců. „Na základě toho budeme podávat bližší informace,“ pokračoval a na závěr dodal: „V současné chvíli můžeme jasně říci jen to, že zemřelá osoba je 28letý místní muž.“ Více informací jsme se nedozvěděli ani od hasičů.

„Protože vyšetřování stále probíhá, nemohu poskytnout žádné aktuálnější informace. Vím jen, že statik samozřejmě nedoporučil dům obývat,“ sdělil zastupující tiskový mluvčí hasičů Moravskoslezského kraje Lukáš Popp s tím, že si na výsledky budeme muset počkat.

Veřejná sbírka

Obec Strahovice organizuje veřejnou sbírku za účelem získání finančních prostředků na vybudování nového bydlení, úhradu nákladů na pronájem přechodného ubytování a úhradu likvidace zničeného domu. Pro tento účel byl zřízen následující účet: 289731794/0300.