„Návštěvnost u nás bývá tradičně vysoká 
a také letos očekáváme až dva tisíce návštěvníků. Ti budou mít 
k dispozici nepřeberné množství stánků s rybími specialitami, nebo budou moci obdivovat expozici okrasných ryb a našeho největšího, sedmapadesátikilového sumce," říká za realizační tým výlovu rybníku Nezmar Jiří Ježďoch.

Výlov v Dolním Benešově začne pro veřejnost první listopadovou sobotu a potrvá až do neděle. V Davidově mlýně u Starých Těchanovic budou ryby nabízet o dva týdny později, v sobotu 15. listopadu.

„Výlov začne 
v devět hodin a k prodeji budou připraveny všechny dostupné druhy ryb. Hlavně kapři, amuři, štiky, candáti, sumci a líni. Na rybách si budete moci pochutnat také v obou našich restauracích Vážka a Rybářská bašta," doplňuje baštýř a hlavní rybář z Davidova mlýna Jan Raška.

Kromě ryb budou ve stáncích na dvoře areálu prodejci nabízet malé dárky pod vánoční stromeček, třeba keramiku vyrobenou přímo v dílně Davidova mlýna, dále drátenické výrobky, výrobky z pedigu nebo hračky pro děti.

V podzimních měsících se výlovy uskuteční i na rybnících v Litultovicích, Sosnové nebo Neplachovicích. Odtud budou ale rybáři vytahovat ryby sádkové. „Ty jsou menší a na trh se dostávájí až později. Letos jich bude možná trochu méně, především kvůli nedostatku letních dešťů," doplnil Pavel Vaněk, který spravuje rybníky v Sosnové a Neplachovicích.