Jak uvedl přednosta stanice Opava-východ Jiří Valeček, ve vyloučených úsecích budou všechny vlaky nahrazeny autobusovou dopravou, která pojede podle výlukového jízdního řádu.

„Vybrané osobní vlaky budou nahrazeny v celém úseku Krnov - Jindřichov ve Slezsku, respektive Jindřichov ve Slezsku - Krnov. Z důvodu očekávaného zpoždění vlivem zavedení náhradní autobusové dopravy nejsou zachovány některé přestupní vazby na přípojné vlaky v železničních stanicích Opava–východ, Krnov a Ostrava-Svinov,“ upozornil Jiří Valeček.

U rychlíků ve a ze směru Olomouc, jak dále zmínil, je zřízen přímý spoj náhradní dopravy Opava–východ - Bruntál (mimo Krnov a Milotice nad Opavou) s přestupem na nezpožděný vlak, a to v Bruntále ve směru na Olomouc na rychlík, v Opavě ve směru na Ostravu na osobní vlak.

„Pro jízdu z Krnova do Olomouce musí být nástupní stanicí železniční stanice Krnov. Ze zastávky Krnov-Cvilín bude spojení z Krnova směr Olomouc zajištěno až následujícím vlakem,“ podotkl s tím, že v náhradní autobusové dopravě bude zajištěna pouze služba úschova během přepravy.

„Služba přepravy cestujících na invalidním vozíku nebude u náhradní autobusové dopravy a ani u vlaku Sp 1630/R 1436 v úseku Krnov- Olomouc hlavní nádraží a Olomouc halvní nádraží-Brno zajištěna,“ řekl Valeček se slovy, že rychlíky v úseku Opava–východ - Ostrava-Svinov pojedou ze stanice Opava-východ o jedenáct minut později.

„U vlaku R 881 pojedou v pracovní dny v úseku Opava východ-Ostrava Svinov dva vlaky. Jeden podle pravidelného odjezdu, druhý o jedenáct minut později,“ vysvětlil. Výlukový řád bude vyvěšen na každé železniční zastávce na dané trati. Nalezte jej pak i na www.cd.cz a to ve složce cestování vlakem.

Umístění zastávek náhradní dopravy

Opava–východ - před staniční budovou
Opava–západ - před staniční budovou
Vávrovice - před budovou zastávky ČD
Holasovice - na autobusové zastávce na hlavní silnici u zastávky ČD
Skrochovice - před staniční budovou