V rámci kraje si Opavsko na internetových stránkách vymoly.cz nevedlo právě nejlíp. Kromě již zmíněného prvenství urvalo ve zveřejněných výsledcích také pomyslnou stříbrnou medaili za výmol na jednom z úseků silnice v Březové. Ten se již ale dočkal opravy.

Prvně jmenované zdevastované cesty se to ovšem netýká. Je přitom lehce složité určit, o kterou ulici se jedná. Ač je i na zmíněném webu vedena jako Těšínská, tak jedné z nejvytíženějších dopravních tepen města Opavy se až tak netýká.

Jedná se o komunikaci, která z ní odbočuje u místní čističky a tvoří spojnici s nedávno vytvořenou cyklostezkou.

Úsek jedné z odboček Těšínské ulice v Opavě byl na webu vymoly.cz vyhodnocen jako nejhorší v celém Moravskoslezském kraji.

Funguje de facto jako účelová příjezdová silnice pro jednu ze zdejších firem a využívají ji především právě cyklisté. Už letmý pohled na ni přitom prozrazuje, že jestliže zde někdy figuroval normální povrch, dnes už z něj zbyly jen cáry a díry o velikosti medicinbalu.

Na žebříčku důležitosti ale nepatří mezi opavskými silnicemi možná ani do první stovky.

„Jedná se prakticky o polňačku. V Opavě jsou přitom mnohem důležitější ulice, které by potřebovaly opravu, a to i v kategorii polních cest," potvrzuje náměstek opavského primátora Daniel Žídek, který má v Opavě na starosti mimo jiné problematiku dopravy.

Samotná silnice sice leží na pozemku města, ale je vedena v kategorii, kdy na její údržbu nejsou sjednávány ani stálé práce Technických služeb. V podstatě může dojít k její údržbě či opravě pouze na základě podnětu někoho z občanů a podobně.

Nic na tom nemění ani fakt, že v celorepublikovém porovnání na webu vymoly.cz obsazuje vysoké jedenácté místo. Mezi ulice, které podle Daniela Žídka vyžadují daleko větší pozornost a akutnější zásah, však patří například ulice Anenská, Stará silnice či Gudrichova. Posledně jmenovaná by se přitom měla dočkat opravy už v příštím roce.