Radnice v Opavě vyzvala organizace, firmy i jednotlivce, aby na oslavu osmisetletého výročí města vysadili co nejvíce stromů. Mělo by jich být dohromady 800.

Na výzvu zareagovala například firma Komas z části Komárov. Rozhodla se vysadit ve svém areálu červený javor. V úterý 23. dubna v 11 hodin ho vysadili lidé z lisovny kovů. Byli u toho i majitel holdingu BR Group Rudolf Bochenka a opavský primátor Tomáš Navrátil.

Hlučínskou radnicí otřásá další skandál.
Skandál v Hlučíně: starostka měla ovlivnit výběrové řízení, policie je na nohou

„Myšlenka výsadby stromů přišla v době, kdy jsme se rozhodovali, že investice do modernizace našeho technologického vybavení doplníme něčím, co vylepší prostředí našeho areálu. Nový strom je takovou první vlaštovkou,“ uvedl ředitel Komasu Lukáš Grebeníček.

Korespondence mezi mužem a údajnou Veronikou. Foto se souhlasem Policie ČR
Muž z Ostravy se stal obětí sexuálního vydírání. Zveřejnili jeho intimní video

Kovovou informační ceduli, která u stromu bude, navrhla Tereza Řezáčová, studentka grafického designu a vizuální komunikace Fakulty umění Ostravské univerzity. Pro autorku je to první veřejná realizace a pro skupinu BR Group zase premiérová kreativní spolupráce s Fakultou umění Ostravské univerzity.

„Naši programátoři připravili podle návrhu Terezy Řezáčové program pro laserovou vypalovačku, na které jsme ceduli vypalovali z pětimilimetrového nerez plechu o rozměru 989 krát 510 milimetrů,“ přiblížil operátor stroje Rostislav Pagáčik.

MOHLO BY VÁS TAKÉ ZAJÍMAT:

Michaela Jančíková: Lidé se bojí, že se jim budu automaticky dívat na nehty

Zdroj: Deník/Kateřina Součková