Marně je hlučínský starosta starosta Pavel Paschek uklidňoval vysvětlením, že by mělo jít o dvoupatrové domy se startovacími byty pro mladé a s byty pro seniory. „Reálně můžeme jen těžko očekávat od města velikosti Hlučína, že ze svého rozpočtu postaví deset bytových domů, jak ukazuje studie. Zejména když největší investicí za posledních deset let byly dvě tělocvičny, a to v době ekonomické konjuktury. Pokud by stavěl developer, tak ne s cílem zajišťovat dostupné bydlení pro mladé a seniory, nýbrž vydělat,“ konstatuje zastupitelka Blanka Kotrlová.

Proti výstavbě bytových domů v místní části Bobrovníky, která má typický vesnický charakter, sepsali místní občané petici. Záměr výstavby bytových domů u bývalého Bobry clubu byl hlavním tématem setkání občanů městské části Bobrovníky se starostou, které se uskutečnilo ve středu 3. března.

Opava vyhrála Český pohár
Opava se dotkla basketbalového nebe! Vyhrála Český pohár

Lidé ve zcela zaplněném sále bobrovického kulturního domu se vyjádřili zcela jednoznačně - vícepodlažní domy ve své lokalitě nechtějí, protože do ní nepatří. Argumenty vedení města na místě vyvraceli nebo rozporovali. Petice, předložená na únorovém jednání zastupitelstva, sice požadovala zachování louky u Bobry clubu pro konání společenských akcí, ale většina obyvatel by akceptovala též výstavbu klasických rodinných domů, které by doplnily současnou zástavbu. Přihlásili se i majitelé přilehlých pozemků s tím, že by se na zasíťování místa podíleli. Starosta vzal stanovisko občanů i jejich odpor proti plánované výstavbě v potaz.

Opava v pomoci uprchlíkům nepolevuje, magistrát vyčlenil 10 milionů

„Slíbil, že nebude navrhovat změnu územního plánu, která by umožňovala postavit v Bobrovníkách několikapodlažní bytové domy. Projevil ochotu přijít za nimi s dokončenou studií, která se v současnosti tvoří, diskutovat o budoucím rozvoji jejich městské části ještě před tím, než začne vedení města cokoliv konkrétního plánovat. Věříme, že sliby dané občanům na setkání budou platit, ale jejich dodržení budeme pro jistotu hlídat,“ dodává Blanka Kotrlová.