Vítkovská výstava je složena ze tří částí. „První část expozice je tvořena sadou dvanácti panelů, které s využitím fotografií a dokumentů přibližují návštěvníkovi život a vědeckou práci Jaroslava Heyrovského. Rodinou Heyrovských byly k pořízení kopií zapůjčeny fotografie z rodinného alba, z nichž některá fota nebyla dříve na veřejnosti prezentována.

Druhou část expozice tvoří přístroje, skleněné polarografické nádobky, diapozitivy, se kterými polarografisté přednášeli, ukázky knih a publikací o polarografii v různých světových jazycích a i několik polarografických kuriozit," informuje Květoslava Stejskalová z autorského týmu výstavy, která osobně přiblížila detaily z vědcova života i profesní dráhy žákům devátých ročníků, studentům kvarty i vyšších ročníků Gymnázia ve Vítkově.

„Myslím si, že díky putovní výstavě jsme se dozvěděli řadu důležitých i zajímavých informací, které jsme o tomto průkopníkovi polarografie doposud nevěděli. Velice se mi líbila a rád bych ji doporučil všem ke zhlédnutí. Určitě za to stojí," svěřil se s dojmy z výstavy Tomáš Vašátko z oktávy vítkovské školy.