Expozice bude mít podobu panelů s fotografiemi a texty před Bredou na náměstí Republiky. Panely budou vloženy do původních historických oken tehdejšího obchodního domu Breda&Weinstein. Slavnostní vernisáž se uskuteční v 18 hodin a zúčastní se jí tvůrci Jakub Hepp, Mód architekti, Václav Hájek a Lukáš Kollár.

Vizuální ukázka výstavních panelů, umístěných v historických oknech Bredy.Vizuální ukázka výstavních panelů, umístěných v historických oknech Bredy.Zdroj: se svolením Spolku na záchranu OD Breda

V kulturním programu vystoupí saxofonista Radim Novák a akci bude moderovat Linda Bittová, zakladatelka Spolku na záchranu OD Breda. „Věříme, že architektonickou strukturou jako intervencí do veřejného prostoru vzbudíme zájem laické i odborné veřejnosti. Chtěli jsme gesto, protože si ho David Weinstein, Breda i město Opava zaslouží,“ řekla Linda Bittová. Výstava bude přístupná do 30. října.

Sobotní oslavy v Městských sadech.
Byli jste také v Městských sadech? Velkolepé oslavy 800 let města Opavy

Spolek na záchranu OD Breda

Opava, která letos slaví 800 let své existence, podpořila Spolek na záchranu OD Breda při zajištění výstavy. Spolek sdružuje nadšence, kteří v čele se známým výtvarníkem Kurtem Gebauerem uspořádali v roce 2021 sbírku na nejnutnější opravy kulturní památky, kterou bývalý obchodní dům je, a po dlouhých sedmnácti letech ji nechali rozsvítit. Díky podpoře opavské veřejnosti Bredu město koupilo a zahájilo její rekonstrukci. Spolek je apolitickým sdružením, jehož jediným posláním je prosazovat kvalitní využití této budovy s cílem, být hlavním partnerem města v celém procesu.