Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vzniknou na Olomoucké nové byty?

Investor má naproti prodejny Albert vybudovat byty. Někteří zastupitelé ale mají pochybnosti.

27.6.2016 1 AKTUALIZOVÁNO 27.6.2016
SDÍLEJ:

Budoucí majitelé pozemku na Olomoucké ulici mají lokalitu využít ke stavbě bytových domů.Foto: DENÍK / Veronika Bernardová

Třicet milionů přinese do městské kasy prodej pozemků v Olomoucké ulici u supermarketu Albert. Obchod posvětili na svém posledním jednání zastupitelé.

„O lokalitu mají zájem dva subjekty, které do projektu vstupují společně. Rozšiřování bytových kapacit je v zájmu města, doporučuji tedy smlouvu schválit," sdělil zastupitelům náměstek primátora Martin Víteček, pod kterého spadají majetkové záležitosti města.

Kdo budou noví vlastníci pozemku? Jedná se o společnost KP Real Solicitation, zastoupenou Romanem Košťálem a Jaroslavem Pírkem, druhým subjektem je Venkato Invest, za kterou jednají Pavel Odložilík a Rudolf Skoček.

Někteří zastupitelé se však pozastavovali nad zněním navrhované smlouvy. Problém neměli s prodejem samotným, ale právě s některými závazky plynoucími z diskutovaného kontraktu.

„Pozemek může být koupen na úvěr, za který by ručilo město. Dále tam není řečeno, že by tam vyrostly bytové domy. Hovoří se tam o šesti až patnácti objektech odpovídajících územnímu rozhodnutí. Může tam tedy vyrůst shopping centrum jako je u Kauflandu," pozastavil se nad návrhem zastupitel a architekt Jan Zelinka (ODS). Podle vedoucího odboru majetku města Pavla Vltavského však využití objektů smlouva ošetřuje dostatečně.

„Ve smlouvě je napsáno, že stavby budou v souladu se zveřejněným záměrem, což jsou bytové jednotky. Pokud některá z firem uplatní zástavní právo, bude to vyloženě za úhrady kupní ceny. Po uhrazení se změní vlastnická práva. Pozemky se snažíme prodat posledních dvacet let, a v tomto případě je cena vyšší než znalecký posudek," řekl Pavel Vltavský. Jeho argumentace ale nestačila Markovi Veselému (ODS).

Ten neúspěšně navrhl vypustit ze smlouvy některé odstavce. „ Nemám problém jim to prodat ze tržní cenu. Nerozumím ale konstrukci smlouvy. My to prodáme, dostaneme peníze, pak tam někdo začne tvořit. Pokud tak neučiní do určité doby, pak bude město muset uhradit co tam vzniklo, tedy veškerá rizika podnikatelská přecházejí na město. Prodejme, ale ne na základě této smlouvy," namítal Marek Veselý.

Diskutované pasáže smlouvy obhajoval opavský primátor Radim Křupala s tím, že se jedná o jakousi formu pojistky.

„Pokud tam tyto podmínky dáme, uzpůsobujeme tím směr jakým se bude stavba ubírat. Město chce bytovou výstavu a tímto do dochází k částečnému ošetření této vůle," pronesl primátor. Smlouva nakonec hlasováním prošla, odpůrci ale názor nezměnili.

„Jedná se o prodej pozemku. No tak ho prodejme. Pokud respektujeme vlastnické právo, tak ať si tam nový majitel postaví co chce se všemi riziky v případě, pokud to bude odpovídat územnímu rozhodnutí," dodal Marek Veselý.

Autor: Pavel Kubný

27.6.2016 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Ivo Vondrák.

ON-LINE rozhovor s Ivo Vondrákem, hejtmanem a krajským lídrem ANO 2011

Milan Čichoň

ON-LINE rozhovor s Milanem Čichoněm, kandidátem ČSSD na poslance PČR

Houbař ztratil v lese zbraň, policisté ji našli

Hůlka, košík, nůž, hadřík, případně mobilní telefon. To vše patří do běžné výbavy houbaře. Neplatí to však o jedenapadesátiletém muži z Ostravy, který si s sebou vzal i legálně drženou zbraň, s níž vyrazil na Opavsko.

Deblkanoisté Kašpar s Mrůzkem se chtějí probojovat do seniorské reprezentace

Talentovaní opavští deblkanoisté Albert Kašpar s Vojtěchem Mrůzkem mají za sebou velmi dobrou sezonu a pro tu příští mají jasný cíl.

Hubertova jízda opět lámala rekordy

Na začátku bylo rozhodnutí, že jízdu v bryčce přenechám kolegovi fotografovi. Nakonec se ale ve mně hnulo reportérské svědomí a díky laskavosti rodiny Binarovy ze Skřipova jsem se také mohl „nalodit“ a Selskou Hubertovu jízdu absolvovat v jejich voze.

Tento týden představíme prvňáčky ze ZŠ Šrámkova a ZŠ Kylešovice

Spolu se začátkem nového školního roku odstartoval ojedinělý projekt Deníku, který má ambice stát se stejně oblíbeným a úspěšným, jako jsou například Miminka - pravidelné série fotografií novorozeňat z českých porodnic.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení