K rozloučení s cigaretami nabízí svým klientům příspěvek do 2 500 korun. Podmínkou je léčba na doporučení ošetřujícího lékaře Centra pro závislé na tabáku nebo konzultanta odborného pracoviště České lékárnické komory s předložením platebních dokladů na léčebné přípravky.

Na vybrané pohybové aktivity mohou dospělí získat příspěvek až 500 korun a děti dvojnásobek. Pětistovku mohou získat na pohybové aktivity organizované mimo školu a dalších pět set korun jim VZP přidá i na pohybovou činnost organizovanou Asociací školních sportovních klubů.

Hubnutí je žádoucí především u dětí, z nichž až třicet procent trpí nadváhou nebo rovnou obezitou. Problém s váhou je však aktuální i u dospělých. Příspěvek do pěti set korun je určený pro sestavení jídelníčku při snižování obezity a nadváhy pod dohledem praktického lékaře, obezitologa nebo diabetologa.

Pojišťovna bude v roce 2016 přispívat svým dospělým klientům rovněž na činnost přispívající k upevnění duševní rovnováhy. Jde o meditační a relaxační cvičení, například na všechny typy jógy, tai-či nebo čchi-kung. Podmínkou bude jeho pravidelnost, což znamená, že žádající klient bude na zvolené cvičení docházet nejméně jednou týdně po dobu tří měsíců.

Podrobné podmínky k čerpání všech uvedených a mnoha dalších příspěvků budou od 1. ledna uvedeny na webových stránkách www.klubpevnehozdravi.cz a zájemce o nich budou informovat i pracovníci na pobočkách VZP.