V první polovině příštího roku plánuje zahájit přestavbu průmyslového objektu bývalého závodu Fidor na Olomoucké ulici na bytový dům. V pětipodlažní budově, situované mezi ulicemi Olomoucká, Provaznická a Lepařova, vznikne zhruba osmdesát bytových jednotek.

Společnost je pronajme svým zaměstnancům, kteří projeví zájem. Ten o ně určitě bude, protože jejich rozloha i poloha bude velmi přitažlivá. „Byty 1 + kk, což jsou vlastně garsonky, budou podle zpracované studie začínat na 45 a končit na 55 čtverečních metrech. Pro byty 2 + kk je zvažovaná rozloha kolem 70 čtverečních metrů a 3 + kk by měly mít zhruba 90 čtverečních metrů,“ říká mluvčí firmy Model Obaly Michael Rataj.

Přednost k nájmu dostanou stávající i noví zaměstnanci a volné byty firma nabídne k pronájmu svým obchodním partnerům v regionu. Výhodou bydlení bude i možnost parkování, zajištěného ve dvoře z Lepařovy ulice a v suterénu.

Detailní studie řešení bytového domu, která se nyní připravuje, dá konkrétní podobu dispozičnímu řešení bytových jednotek, jejich vybavení a celkové úrovni bydlení. Náklady na stavbu budou zřejmé až z vypracovaného projektu, který by měl být dokončen v závěru letošního roku.

Se zahájením přestavby je počítáno do konce příštího roku. V současné době působí v prostorách několik organizací se smlouvami na dobu určitou. Po jejich vypršení budou objekt postupně opouštět. Opavský závod měl ještě jako Olšanské papírny k dispozici několik desítek bytů po celé Opavě.

„Byly to například byty na Olomoucké, Zborovské i Holasické ulici a sloužily ke stabilizaci náboru pracovních sil. Podnik je přiděloval těm zaměstnancům, kteří se zavázali k dlouhodobému pracovnímu poměru. Po roce 1989 je však bezúplatně převedl na město Opavu,“ přibližuje mluvčí Rataj dřívější situaci. Teď se společnost Model Obaly k podnikovým bytům znovu vrací.