„Bylo tady velké asfaltové hřiště s pískovištěm, lavičkami, tyčemi na volejbal. Postupně všechno vybavení zmizelo, jak tyče na volejbal, tak pískoviště. Jestli to někdo rozkradl nebo to odebraly Technické služby, nevím.

Stala se z toho holá plocha. Paneláky jsou nově opravené, teď tam buldozer naváží hlínu, ničí chodníky, polámali třešeň a pokáceli jeden strom, na což obvykle potřebujete pět povolení, ale najednou byl pryč,“ konstatuje rozhořčeně sedmapadesátiletý skladník Miroslav Hollain, který bydlí v blízkém okolí.

„My jsme dvě společenství vlastníků, celkem osmačtyřicet rodin, týká se to celé ulice Hobzíkova, Hradecká, zkrátka širokého okolí. Všude jsou paneláky a dva osmipodlažní věžáky, v této lokalitě je to jediné hřiště pro děti z paneláků,“ přibližuje vzniklou situaci a dále říká: „Mám malou vnučku, hřiště bylo ideálním místem, kde jsem ji mohl učit jezdit na kole a bruslit. Netýká se to jen mě, spousta rodin je nespokojených.“

Podle jeho slov jej město nechce informovat. Na stavebním odboru magistrátu mu podle jeho slov řekli, že hřiště je nevyužívané a bude zatravněno: „Uřezali polovinu hřiště, teď na tom pracují. Nikdo se nezeptal dotčených obyvatel. Technické služby to dostaly zadáno, plocha se má zatravnit.“

Podle názoru Miroslava Hollaina rada ani nejednala o tom, zda je hřiště využíváno. „V katastru je to vedeno jako rekreační plocha hřiště. Nechápu, proč ho ruší, co město zamýšlí. Nikdo nic nepoví. Navíc to muselo stát spoustu peněz. Chtěl bych, ať to rada vysvětlí, proč hřiště ruší, aniž by se zeptali místních obyvatel,“ zdůrazňuje Hollain.

Jaké řešení by podle něj bylo nejlepší?

„Pozemek by se měl odkoupit a udělat z něj znovu hřiště, ať zůstane pro děti a další generace. Není to jen můj názor, ale všech lidí, kteří bydlí v okolí,“ dodal. Proč se tedy dětské hřiště ruší? Na tuto otázku nám odpověděla asistentka primátora města Opavy Jana Popková.

„Vedení města rozhodlo o zrušení hřiště na základě žádosti občanů z okolí. Toto hřiště (asfaltová plocha) bohužel dlouhodobě nesloužilo dětským hrám, ale bylo problémovou lokalitou, místem setkávání vandalů a narkomanů. Asfaltová plocha zde byla v těchto dnech odstraněna a bude zatravněna,“ uvedla Jana Popková.