Řeč je o mostku, který byl mimo jiné využíván v době, kdy byl Komárov neprůjezdný.

„Už před objížďkou byl statikem změřen a má nosnost pouze půl tuny. Most by měl být opravován v jarních měsících příštího roku. Momentálně čekám na projektovou dokumentaci a posléze bude rozhodnuto,“ řekl starosta Komárova Daniel Žídek.

Jak zmínil, po mostku nebudou v žádném případě jezdit auta. Bude tam totiž povolen vjezd pouze pro cyklisty a pěší.

„Zkrátka tam bude cyklostezka. Vsoučasné době tam pravidelně ustavujeme zábrany, tak aby tam nikdo nejezdil. Je tam zákaz vjezdu, ale lidé je i značení oddělávají a jezdí tam na vlastní nebezpečí,“ zdůraznil.

Někteří řidiči však tvrdí, že před mostem ještě nedávno žádné zábrany nebyly. „Chtěl jsem tam projet. Naštěstí jsem si na poslední chvíli všiml obrovské prohlubně. Brzdil jsem i očima. Stačila by chvilinka nepozornosti a dopadlo by to špatně,“ popisuje třicetiletý Opavan.

Podobnou zkušenost má také pětapadesátiletý Karel S. „Chtěl jsem přes mostek projet. Přede mnou jelo auto a najednou začalo prudce brzdit. Nechápal jsem, co se děje. Pak jsem zjistil, že tam je obrovská díra,“ řekl s tím, že zábrana tam nebyla ani jedna.

Místem pak chtěla projet také sedmadvacetiletá žena z Komárova. „Když jsem k mostku přijela, byly tam už zábrany. Tak jsem to zase otočila a jela jinudy,“ podotkla.