Zvaní jsou všichni její příznivci z řad veřejnosti, rodiny s dětmi, zástupci spolupracujících organizací a firem. Elim návštěvníkům přiblíží svou historii i poslání a rozsah svých sociálních služeb i návazných činností. V tomto směru se rozhodně má čím pochlubit. Kromě volnočasových aktivit k nim v současné době patří nízkoprahové služby, pomoc rodinám s dětmi, akreditované dobrovolnické centrum, pomoc pěstounským rodinám nebo komunitní práce.

Karviná - SFC Opava 1:0
Podívejte se: Opava nešťastně prohrála v Karviné

Dveře budou otevřené do tělocvičny, kanceláří i nízkoprahového klubu Magnet. Elim jako správný oslavenec poskytne hostům i porci zábavy v podobě her a tematických aktivit pro všechny generace. V tělocvičně nabídne sportovně založeným zájemců parkour, pro umělecky zaměřené je připravený výtvarný workshop, taneční, pěvecké vystoupení klientů a zpívající žáci opavské „Zušky“ potěší hostitele i hosty hrstí populárních písní. Rodiče jsou zvaní na přednášku, jejíž téma nabídne posluchačům informaci na téma Čemu čelí dnešní děti… Pokud bude počasí dětem přát, čeká je venku například jízda na ponících, dvoukolech, koloběžkách, motokárách, balančních tříkolkách a dalších přibližovadlech. Občerstvení je pochopitelně zajištěno, takže z návštěvy Elimu neodejde nikdo hladový ani žíznivý.

Snímek z místa nehody v Opavě, pátek 7. října 2022.
Mladá řidička v Opavě vjela na přejezd na červenou, auto smetl vlak

Nezisková organizace Elim se od roku 1998 věnovala volnočasovým aktivitám dětem z místního sídliště. Tato činnost však vyžadovala odpovídající prostory, které by podpořily nejenom stávající program, ale i jeho rozšíření. Problém vyřešilo odkoupení objektu bývalé kotelny v Kateřinkách na Rolnické ulici 21, která byla do té doby majetkem města. Objekt vyžadoval nutnou úpravu, kterou Elim vyřešil patnáctiměsíční rekonstrukcí v ceně necelých dvaceti milionů korun. Kompletně zrekonstruovaná budova byla slavnostně otevřena 8. listopadu 2002 a od té doby jsou v ní poskytovány výše uvedené sociální služby i další volnočasové aktivity pro děti, mládež a rodiny z celého Opavska.