Na Motokravíně vystoupí mnoho skvělých kapel. V pátek to bude například ženská rock-metalová skupina Kapriola, power-metalová kapela z Valašska Donor nebo Absolut Deafers. Ti se letos vrací po pětileté pauze s obměněnou sestavou a zbrusu novou show.

close Motokravín v Dolním Benešově se koná už tento víkend. info Zdroj: se souhlasem Absolut Deafers zoom_in Motokravín v Dolním Benešově se koná už tento víkend.

„Na koncerty se moc těším, stejně jako na všechny fanoušky a na zážitky, které s kluky zažiju,“ říká bubeník David Dušek. V sobotu bude pódium patřit slavné skupině Panoptiko, ostravské partě Joker's IV dříve známé jako Bad Joker's Cream nebo kapele Chráněná dílna, která v roce 2022 vyhrála známou soutěž Líheň.

Akci bude moderovat ostřílený Jiří Basta. Ten kromě hudebních vystoupení láká i na doprovodný program v podobě soutěží v páce, kde se představí i několikanásobný mistr světa a republiky Dušan Tesařík. Mezi další zábavné soutěže se řadí například ta o nejsympatičtější mašinu nebo motohrudník. V sobotu ve 12 hodin startuje tradiční motovyjížďka po okolí. Připraveno bude také bohaté občerstvení i spousta dobrého pití a je zde také možnost se ubytovat, a to klidně i několik dní předem. „Vše je připraveno, budou zde motorky, rock´n´roll, zábava, jídlo, pohoda, tak dorazte,“ zve závěrem za pořadatelský tým Jiří Basta.

K tématu 

Motokravín je motorkářský sraz, který se koná v Kravíně v Dolním Benešově. Letošní šestý ročník se uskuteční od 7. do 9. června a začne v pátek v 16 hodin.

Absolut Deafers se v původní sestavě dali dohromady v roce 2007 a o čtyři roky později vydali své první Live CD + DVD s názvem Through 10 000 Holes. Na podzim 2007 poté jeli turné s kapelou Vitacit a Láďou Křížkem. V roce 2012 si je jako předkapelu vybrala skupina Arakain.Absolut Deafers vydali v roce 2013 album Zrození a v únoru 2016 spatřilo světlo světa CD Himaláje v nás. V současné době koncertuje skupina ve složení: zpěv Jan Jašek nebo Kamil Řezáč, kytara Jiří Czyž a Radek Sněhota, basa Pavel Zábojník a bicí David Dušek